PlusLiga: Kto najdłużej, kto najkrócej? “Naj” 1. kolejki

23 godzin temu

Za nami 1. kolejka PlusLigi. Przełożony został jeden mecz premierowej rundy, dwa zakończyły się w tie-breakach, kolejne dwa w zaledwie trzech setach. Liderem wśród najlepiej punktujących zawodników po 1. rundzie został nowy nabytek Cuprum Stilon Gorzów – Neves Atu Chizoba.

NA POCZĄTEK NAJDŁUŻEJ

Pierwszy mecz nowego sezonu odbył się w Zawierciu, gdzie gospodarze 2:3 przegrali z BOGDANKĄ LUK Lublin. Zgodnie ze statystykami dostępnymi na stronie plusliga.pl spotkanie trwało 182 minuty.

Najszybszy okazał się natomiast pojedynek w Katowicach, gdzie 3:0 triumfował beniaminek PlusLigi, Nowak-Mosty MKS Będzin, a walka trwała 100 minut.

W 1. kolejce nie brakowało zaciętych setów. Trzy z nich zakończyły się wynikiem 29:27. W takim stosunku zawiercianie wygrali pierwszego seta z LUK-iem Lublin, AZS Olsztyn z ekipą z Bełchatowa i będzinianie z GKS-em Katowice.

Tylko raz przegranej ekipie nie udało się za to dobrnąć do granicy 15 punktów. Barkom Każany Lwów 1:3 przegrał z Jastrzębskim Węglem, drugą partię przegrał 14:25.

DEBIUT IDEALNY

Najlepiej punktującym graczem 1. rundy został debiutant. Neves Atu Chizoba z 31 oczkami na swoim koncie poprowadził Cuprum Stilon Gorzów do wygranej 3:2 nad Treflem Gdańsk. W ekipie Brazylijczyka znalazł się inny rekordzista tego tygodnia. Seweryn Lipiński z 5 “czapami” na swoim koncie został najlepiej blokującym graczem.

W polu zagrywki brylowali Fynnian McCarthy (BOGDANKA LUK Lublin) oraz doskonale znany już w PlusLidze, Wasyl Tupczij (Barkom Każany Lwów). Każdy z nich miał po 4 asy serwisowe. Drużynowo najwięcej punktowych zagrywek na stronę rywala posłała Aluron CMC Warta Zawiercie, a w blokach brylował Ślepsk Malow Suwałki – zdobywając tym elementem 11 oczek.