Pierwsza piątka – 3. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet

basketligakobiet.pl 7 godzin temu

Ruth Hebard, Emma Cannon, Agnieszka Skobel, Magdalena Szymkiewicz oraz Elena Tsineke - tworzą pierwszą piątkę 3. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet w okresie 2024/2025.

Ruth Hebard poprowadziła swój zespół – VBW Gdynia do domowej wygranej 75:61 z 1KS Ślęza Wrocław, która była drugim triumfem w obecnym sezonie. Amerykanka spędziła na parkiecie blisko 35 minut i zapisała na swoim koncie 19 punktów oraz 13 zbiórek.

Ze zwycięstwa w Warszawie cieszył się Mistrz Polski, który jednak nie miał łatwego zadania. SKK Polonia do samego końca walczyła o dobry wynik, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywala. Duży udział w wygranej miała Emma Cannon, która do 19 punktów dodała 17 zbiórek i 5 asyst.

Do trzeciej kolejki na przełamanie czekał zespół z Poznania, która wysoko pokonał we własnej hali KS Basket. Jedną z liderek drużyny była doświadczona Agnieszka Skobel, kończąc spotkanie z dorobkiem 15 punktów, 7 zbiórek i 4 asyst.

To był mecz Magdaleny Szymkiewicz, która spędziła na parkiecie pełne 40 minut i rzuciła w tym czasie aż 35 punktów! Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał w Toruniu, a Szymkiewicz miała także w swoich statystykach 10 zbiórek i 3 asysty.

Mimo kolejnego dobrego występu Eleny Tsineke, trzeciej porażki z rzędu na ligowych parkietach doznał wicemistrz Polski z Gorzowa Wlkp. Tym razem po walce do ostatnich sekund, zespół prowadzony przez trenera Dariusza Maciejewskiego uległ drużynie z Sosnowca. Greczynka zakończyła spotkanie rzucając 24 punkty i dodając do tego 7 asyst i 6 zbiórek.