Palo może wystartować z pole position w Laguna Seca

biegowelove.pl 4 dni temu

Mistrz NTT INDYCAR SERIES Alex Palou nieprzerwanie wywierał presję w dążeniu do trzeciego tytułu, wygrywając NTT P1 podczas Grand Prix Firestone w Monterey w sobotę na torze WeatherTech Raceway Laguna Seca.

Palo zdobył drugie pole position w okresie i piąte w swojej karierze po najlepszym okrążeniu wynoszącym 1 minutę i 7,1465 sekundy w numerze 10 DHL Chip Ganassi Racing Honda. Palo jest drugie w klasyfikacji mistrzostw, pięć punktów za Willem Powerem, który zakwalifikował się na 15. miejscu w 12. zespole Verizon Works Penske Chevrolet.

być widzianym: Wyniki kwalifikacyjne

„To było naprawdę trudne, we wszystkich kwalifikacjach bardzo ciasno było dostać się do Fast 12, a potem do Fast Six” – powiedział Ballou. „Było naprawdę ciężko, jeżeli chodzi o warunki na torze, kiedy złapał wiatr, nie można było ukończyć okrążenia, ponieważ nie było przyczepności.

„Naprawdę szczęśliwy. Samochód był dzisiaj na torze, więc jest w najlepszej pozycji, aby wyruszyć jutro”.

Relacja na żywo z wyścigu składającego się z 95 okrążeń rozpoczyna się w niedzielę o 18:00 czasu wschodniego w USA Network, Peacock i INDYCAR Radio Network. Wyścig poprzedzony jest 30-minutową rozgrzewką o godzinie 15:00 czasu wschodniego, transmitowaną na żywo w Peacock i sieci radiowej INDYCAR.

Kolumna stanowi kontynuację imponującej historii Palo na tym malowniczym torze drogowym w Północnej Kalifornii, składającym się z 11 zakrętów i o długości 2,238 mil, obejmującym słynny kompleks zakrętów „Corkscrew”. Palo wygrał ten wyścig w 2022 r., a w 2021 r. zajął drugie miejsce i trzecie w 2023 r.

Kyle Kirkwood dołączy do Palo w pierwszym rzędzie po najlepszym okrążeniu z czasem 1:07,2204 w 27. miejscu Andretti Global AutoNation Honda. Drugie miejsce startowe było najlepszym występem Kirkwooda w kwalifikacjach od czasu, gdy zdobył pole position i wyścig w kwietniu 2023 r. podczas Grand Prix Acura w Long Beach.

Felix Rosenqvist przez cały czas współpracował z Meyerschank Racing, zajmując trzecie miejsce w kwalifikacjach z czasem 1:07,2917 w bolidzie nr 60 AutoNation/SiriusXM Honda. Colton Herta, który prowadził trening w sobotni poranek, zakwalifikował się na czwartym miejscu z czasem 1:07,2972 w Gainbridge Honda nr 26 należącej do Andretti Global i Corp Agajanian. Hertha wygrała ten wyścig w 2019 i 2021 roku.

Alexander Rossi zakwalifikował się na piątym miejscu z czasem 1:07,3594 za kierownicą nr 7 Arrow McLaren Chevrolet. Christian Lundgaard zakończył wyścig Firestone Fast Six i Row 3 z czasem 1:07,5112 za kierownicą Hy-Vee Hondy nr 45 wystawianej przez Rahal Letterman Lanigan Racing.

Pozostali trzej kierowcy z pierwszej piątki mistrzostw – trzeci Scott Dixon, czwarty Pato O’Ward i piąty Scott McLaughlin – będą starali się dotrzymać kroku Palo z czwartego i piątego rzędu startu . .

McLaughlin zakwalifikował się na siódmym miejscu w zespole Good Ranchers nr 3 Penske Chevrolet, O’Ward na dziewiątym miejscu w samochodzie nr 5 Arrow McLaren Chevrolet, a Dixon na dziesiątym miejscu w motocyklu nr 9 PNC Bank Chip Ganassi Racing Honda.