Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży już za nami

archery.pl 2 miesięcy temu

W dniach 18-21 lipca 2024 w Zamościu odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łucznictwie. Otwarcie imprezy odbyło się w pięknej scenerii zabytkowych kamienic Zamojskiego Rynku.

Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 63 juniorów młodszych i 62 juniorki młodsze, którzy uzyskali kwalifikacje do rundy finałowej z rankingu, który obejmował trzy pierwsze Puchary Polski Juniorów Młodszych.

Złote medale indywidualnie zdobyli Viiktoria Vitkovets reprezentująca LKS Łucznik Żywiec i Jan Bobek z SŁ Achilles Dobczyce.

Vitkovets Viktoriia – złoty medal
Bobek Jan – złoty medal

Drużynowo tytuły mistrzowskie zdobyły zespoły LKS Łucznik Żywiec w składzie: Kupczak Julia, Vitkovets Viktoriia, Strzałka Otylia wśród juniorek młodszych i zespół Małopolska I w składzie: Bobek Jan, Marszalik Nikodem, Gajec Hubert wśród juniorów młodszych.

Podium – zespoły juniorki młodsze
Podium – juniorzy młodsi

W konkurencji mikstów złoty medal zdobyli Julia Kupczak i Dymarchuk Oleksandr z Łucznika Żywiec.