W Warszawie powstaje kolejny punkt, gdzie mieszkańcy będą mogli odetchnąć od zgiełku zatłoczonych ulic i zrelaksować się na łonie natury, przy szumie delikatnie pluskającej wody. Tym miejscem będzie Park Żerański, którego powierzchnia została zaprojektowana jeszcze w 2019 roku, a przetarg na jego realizację wygrała firma budowlana Inmel w 2023 roku. Teraz ekipa prężnie działa, żeby jak najszybciej oddać obiekt do użytku, co prawdopodobnie nastąpi już za kilka miesięcy.
REKLAMA
Zobacz wideo ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała BOGDANKĘ LUK Lublin w pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi. Bartosz Kurek wybrany MVP
Warszawa atrakcje. Zdegradowany obszar zamieni się w piękny park
Zachodnia część nabrzeża Kanału Żerańskiego od ul. Modlińskiej do ul. Płochocińskiej niegdyś stanowiła głównie tereny przemysłowe. W najbliższych miesiącach ten zdegradowany obszar (gdzie m.in. betonowe płyty porosły roślinnością) zamieni się w kolejny zielony punkt na mapie Warszawy. Jak zaznaczają wykonawcy, dotychczasowy charakter tego miejsca nie ulegnie drastycznej zmianie. W północnej części parku poszczególne obiekty z powojennych czasów zostaną wręcz wyeksponowane. Pozostałe sektory powierzchni liczącej 13 ha zostaną zagospodarowane tak, żeby mieszkańcy mogli tam miło spędzać wolny czas.
Zobacz też: Ta kura odprowadza dzieci do szkoły. Billie Jean dorobiła się choćby odblaskowej kamizelki
Parki kojarzą nam się z alejkami, które ciągną się pomiędzy licznie rozsadzonymi drzewami - tego nie zabraknie na terenie nowego obiektu na Białołęce. Dodatkowo w planach dotyczących obszaru w prawobrzeżnej części miasta stołecznego Warszawa projektanci przewidzieli również dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest oczywiście plac zabaw dla dzieci oraz przestrzeń do wypoczynku (w parku znajdzie się ponad 100 ławek). Na tym jednak nie koniec.
Park Żerański - kiedy otwarcie? Prace najprawdopodobniej zakończą się jeszcze w tym roku
Na terenie Parku Żerańskiego oprócz bulwarów spacerowych i przestrzeni, w której dzieci będą mogły oddać się beztroskiej zabawie, będzie można również skorzystać z usług obiektów gastronomicznych, dla których powstanie specjalny pawilon. Projekt, który w tej chwili realizuje firma Inmel przewiduje również strefę sportu (w tym park linowy) oraz pomosty. Jak dotąd w stolicy nie ma jeszcze miejsca, w którym mieszkańcy mogą korzystać z linii brzegowej. Jak czytamy na stronie Zarządu Zieleni miasta Warszawa, inwestycja ta będzie kosztować ok. 56 mln zł. Pierwszy etap prac ma zostać zakończony już w II kwartale 2025 roku, a całkowita budowa pawilonu dobiegnie końca najprawdopodobniej w listopadzie.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.