Niespodzianka? Zdecydowanie. Energa Toruń z wygraną

basketligakobiet.pl 2 godzin temu

Różnicą aż 16 punktów Energa Toruń pokonała ENEA AZS Politechnikę Poznań w pierwszym meczu sezonu 20204/2025, a główną rolę odebrała zdobywczyny 22 punktów Savannah Wheeler.

Dużo emocji było w Toruniu, szczególnie dla kibiców miejscowego zespołu. Energa po dobrej pierwszej kwarcie (23:15) pokazała, iż może powalczyć o zwycięstwo z wydawać by się mogło – silniejszym rywalem. AZS w kolejnych 10 minutach odrobił część strat, co przed rozpoczęciem drugiej połowy zapowiadało dużą dawkę walki o zwycięstwo. Była to zdecydowanie lepsza połowa w wykonaniu drużyny prowadzonej przez trenera Elmedina Omanicia, która punkt po punkcie budowała przewagę. Ostatecznie zespół z Torunia wygrał różnicą aż 16 punktów, co można śmiało uznać za dużą niespodziankę. 22 punkty rzuciła Savannah Wheeler, a 18 „oczek” było dziełem Sarah Mortensen.

Energa Toruń - ENEA AZS Politechnika Poznań 83:77