Mathias Acuna przed rokiem dołączył do ekwadorskiego zespołu Mushuc Runa Sporting Club po odejściu z urugwajskiego CA Fenix. Według medialnych doniesień piłkarz kilka dni temu pojawił się na przedsezonowym zgrupowaniu swojej drużyny. 4 stycznia znaleziono go martwego w pokoju hotelowym.
REKLAMA
Zobacz wideo Julia Szeremeta komentuje wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca Polski
Nie żyje Mathias Acuna. Piłkarz miał tylko 32 lata
"Mundo Deportivo" powołując się na lokalne media z Ekwadoru, informuje, iż ciało Acuny znaleziono w pokoju hotelowym w miejscowości Ambato, gdzie zwykle jego zespół przebywa na zgrupowaniach. Piłkarz miał zostać znaleziony w szafie pokoju hotelowego przez obsługę zaledwie jeden dzień po przybyciu na miejsce.
Na razie nie ustalono okoliczności zdarzenia, ale według policji i ratowników medycznych, którzy próbowali udzielić pomocy piłkarzowi, popełnił on samobójstwo. Sprawą zajmuje się policja, która bada przebieg zdarzenia i ewentualne powody. Agent piłkarza Johan Wilson potwierdził mediom, iż jego podopieczny odebrał sobie życie. Według jego wersji ciało piłkarza znaleziono nie w szafie pokoju hotelowego, a w łóżku.
Media donoszą także, iż w grudniu 2024 roku Acuna został oskarżony o przemoc domową przez żonę. W związku z tym nałożono na niego dozór policyjny w postaci opaski elektronicznej. Nie wiadomo, czy ta sprawa ma związek ze śmiercią piłkarza.
Acuna miał zaledwie 32 lata, a w trakcie kariery grał m.in. dla El Tanque, CA Fenix, greckiej Larisy i urugwajskiego FC Liverpoolu. W ekwadorskim Mushuc Runa Sporting Club napastnik rozegrał 19 meczów, w których zdobył osiem bramek.
Potrzebujesz pomocy?
jeżeli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
jeżeli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.