Nicolas Jackson błyszczy w emocjonującym zwycięstwie Chelsea nad West Ham

Nicolas Jackson oddał hołd swojemu imiennikowi, legendarnemu zawodnikowi, a napastnik Chelsea był gwiazdą widowiska w wygranym 3:0 meczu z West Ham w ramach Premier League w sobotę.

Na początku meczu EPL Blues rozgromili West Ham. Podopieczni Enzo Maresci odnieśli trzecie zwycięstwo w czterech meczach i są dobrze ugruntowani w pierwszej tercji tabeli na wczesnym etapie tego sezonu.

Jackson był głównym graczem Chelsea w ataku, strzelając dwa gole i zaliczając asystę, przyczyniając się do wszystkich trzech goli drużyny tego dnia. Jego pierwszy padł w czwartej minucie, przedzierając się przez linię obrony West Ham i umieszczając piłkę w bramce zbyt łatwo z ostrego kąta obok Alphonse’a Areoli.

Już w 20. minucie strzelił dwa gole, kiedy wbiegł na bramkę, gdzie po fantastycznym podaniu Moisesa Caicedo łatwo wykończył akcję.

Jackson nie tracił czasu i już na początku drugiej połowy dodał kolejną cegiełkę do wyniku meczu, asystując Cole’owi Palmerowi w 47. minucie, który zdobył trzeciego gola dla Chelsea.

Po pierwszym golu Jackson wykonał słynny taniec z teledysku do piosenki Michaela Jacksona „Thriller”. Nawiązanie, będące tak dobrze znane w kulturze popularnej, było w tym momencie dość oczywiste dla widzów, ale napastnik Chelsea upewnił się, iż potwierdził hołd po meczu niezależnie od tego.

„Widziałem szansę na bieg za nimi, a potem podałem piłkę Jadonowi [Sancho]„Oddał mi gola, więc musiałem strzelić gola jak najszybciej, żeby kontrolować grę” – powiedział Jackson o golu.

„Zrobiłem to, żeby zapamiętać legendę” [Michael] Jackson. Śniło mi się to i śniło mi się to dwa dni temu”. Następnie

wsparte samą piosenką.

„Każdy w Chelsea wie, do czego jest zdolny”

Cole Palmer i Nicolas Jackson wspominają imponujący występ swojej drużyny, 3-0 nad West Ham

@julesbreach

@tntsports & @discoveryplusUK fot.twitter.com/dcn78O9dXJ

— Piłka nożna na kanale TNT Sports (@footballontnt) 21 września 2024 r.

Enzo Maresca powiedział po meczu, iż chociaż nie widział celebracji Jacksona, ma nadzieję, iż gwiazdor „będzie mógł więcej tańczyć” w miarę postępów sezonu.

Jackson rozpoczął sezon mocno, zdobywając już cztery gole i zaliczając dwie asysty w pięciu meczach Premier League.