Nadchodzi rewolucja w piłce nożnej. Nie wszyscy będą zadowoleni

Ważne wieści dla kibiców piłkarskich. Od 2026 roku FIFA wprowadzi zmiany w kalendarzu piłkarskim. Dotkną one jesiennych przerw na obozy reprezentacji narodowych. Jedna z nich zostanie wydłużona, co z pewnością nie spodoba się niektórym trenerom.
Reprezentacja Polski zakończyła październikowe zgrupowanie, podczas którego rozegrała dwa mecze w Lidze Narodów UEFA. W pierwszym z nich przegrała z Portugalią 1:3, a w drugim zremisowała z Chorwacją 3:3. Oba te spotkania zostały rozegrane na stadionie PGE Narodowy. w tej chwili Biało-Czerwoni zajmują trzecie miejsce w grupie z dorobkiem czterech punktów.

Najbliższą okazję do poprawienia swojej pozycji w tabeli reprezentacja Polski będzie miała w listopadzie. Wtedy rozegra ostatnie grupowe spotkania Ligi Narodów UEFA z Portugalią (15.11, wyjazd) i Szkocją (18,11, dom).

Zmiany w piłkarskim kalendarzu reprezentacyjnym
Od przyszłego roku Biało-Czerwoni pod wodzą Michała Probierza będą już walczyć w eliminacjach do mistrzostw świata w 2026 roku. Mundial w 2026 roku odbędzie się na przełomie czerwca i lipca w USA, Kanada oraz Meksyk. Teraz okazuje się, iż po jego zakończeniu dojdzie do istotnych zmian w kalendarzu FIFA.

Od 2023 roku jesienią realizowane są trzy przerwy reprezentacyjne - we wrześniu, w październiku i w listopadzie. Tak też będzie w bieżącym (2024) oraz w przyszłym roku (2025). Za dwa lata czeka nas rewolucja. Profil "Football Meets Data" przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż od jesieni 2026 roku będą tylko dwie przerwy na kadrę. Zmiana ta nie wiąże się jednak ze zmniejszeniem ilości meczów, ale wydłużeniem jednej z nich na obozy reprezentacji narodowych.
Pierwsza z przerw będzie miała miejsce na przełomie września i października, a piłkarze rozegrają podczas niej cztery spotkania. Druga z kolei odbędzie się w listopadzie. We wspominanym miesiącu zawodnicy rozegrają dwa mecze. Co ważne, najlepsze ligi Europy nie będą rywalizowały podczas wspomnianych przerw.