Motor Lublin pozbył się 12. zawodnika! Ujawniono nazwisko kolejnego piłkarza, który odejdzie z klubu

2 dni temu
Wygenerowano AI

Rewolucja w Motorze Lublin nie ma końca. Klub ogłosił odejście Pawła Stolarskiego — to już dwunaste rozstanie z zawodnikiem od zakończenia minionego sezonu.

Motor zakończył sezon na 12. miejscu z 43 punktami i nic nie wskazywało na taką skalę przebudowy szatni. Do piątkowego południa klub opuściło już 11 zawodników — Jakub Łabojka, Mathieu Scalet, Bartosz Wolski, Ivan Brkić, Kacper Karasek, Michał Król, Renat Dadaszow, Arkadiusz Najemski, Bradly van Hoeven, Filip Wójcik i Sergi Samper. Teraz do tej listy dołączył 30-letni Stolarski, którego wygasający kontrakt nie został przedłużony. Obrońca był zawodnikiem klubu od początku 2024 roku i w minionym sezonie wystąpił w 29 meczach, rozgrywając prawie dwa tysiące minut.

Klub rozstał się nie tylko z piłkarzami, ale i z trenerem — Mateusza Stolarskiego (imiennika obrońcy) zastąpił Mariusz Misiura. Decyzję skrytykował na kanale Meczyki Damian Smyk. — Kompletnie nie kupuje rozstania z Mateuszem Stolarskim. Facet dowozi ci baraże, później je wygrywa, później dwa razy utrzymuje się w Ekstraklasie, notując przy tym najlepszy wynik Motoru w Ekstraklasie — ocenił, dodając, iż trener mimo osłabień zawsze potrafił „lepić” zespół zdolny do gry o utrzymanie.

Idź do oryginalnego materiału