MB Zagłębie Sosnowiec ogrywa wicemistrzynie Polski

basketligakobiet.pl 2 godzin temu

Ogromne emocje w Sosnowcu, gdzie MB Zagłebie pokonało 75:73 wicemistrzynie Polski z Gorzowa Wlkp. Liderką drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego była Kamila Borkowska.

Z porażką z Sosnowca wraca wicemistrz Polski, który po niezwykle zaciętym do samego końca spotkaniu przegrał 73:75. Przyjezdne po pierwszej kwarcie przegrywały 17:26, by w kolejnej kwarcie odrobić część strat i zejść na dłuższą przerwę z 7 – punktową stratą – 33:40. W trzeciej kwarcie AZS zagrał skuteczniej, czym zniwelował straty i po pół godzinie gry remisował po 57. Bardzo zacięta była ostatnia kwarta, gdzie przyjezdne miały choćby siedem „oczek” przewagi. Co gwałtownie zrobiły, tak gwałtownie straciły. Decydujące o końcowym wyniku trafienia należały do Taylor Soule oraz Klaudii Wnorowskiej. Najskuteczniejszą zawodniczką Zagłębia była Kamila Borkowska, która do 17 punktów dodała 7 zbiórek. Po drugiej stronie 24 punkty rzuciła Elena Tsineke.

MB Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 75:73