Mazowsze z podwójnym triumfem na OOM 3x3 Lubelskie 2026!

2 godzin temu

Zakończyła się rywalizacja w koszykówce 3×3 podczas XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubelskie 2026” w Radzyniu Podlaskim. Tegoroczny turniej należał do reprezentacji województwa mazowieckiego, która zdominowała rozgrywki i zdobyła złote medale zarówno w turnieju dziewcząt, jak i chłopców!

Obie drużyny podczas całego turnieju pozostały niepokonane wygrywając po sześć spotkań. W turnieju dziewcząt Mazowieckie pokonało w finale Śląskie, 15:14, a w meczu o brązowe medale Kujawsko-Pomorskie wygrało z Lubuskim, 17:13. W rywalizacji chłopców Mazowieckie pokonało w finale Wielkopolskie, 19:18, a w walce o miejsce na najniższym stopniu podium Pomorskie okazało się lepsze od Kujawsko-Pomorskiego, 15:14.

Wyniki obu turniejów znajdziesz TUTAJ.

Galeria zdjęć znajduje sie TUTAJ.

Końcowa kolejność turnieju dziewcząt:
1. Mazowieckie
2. Śląskie
3. Kujawsko-pomorskie
4. Lubuskie
5. Warmińsko-mazurskie
6. Wielkopolskie
7. Podlaskie
8. Dolnośląskie
9. Łódzkie
10. Małopolskie
11. Pomorskie
12. Podkarpackie
13. Zachodniopomorskie
14. Opolskie
15. Lubelskie

Końcowa kolejność turnieju chłopców:
1. Mazowieckie
2. Wielkopolskie
3. Pomorskie
4. Kujawsko-pomorskie
5. Zachodniopomorskie
6. Śląskie
7. Dolnośląskie
8. Lubuskie
9. Łódzkie
10. Opolskie
11. Podkarpackie
12. Lubelskie
13. Podlaskie
14. Małopolskie
15. Warmińsko-mazurskie
16. Świętokrzyskie

Idź do oryginalnego materiału