Maresca: To najważniejszy moment sezonu

Po dzisiejszej wygranej nad Brighton Enzo Maresca uznał, iż spotkanie może stanowić najważniejszy moment obecnego sezonu.

Nie sądzę, żebym cieszył się tym meczem bardziej niż innymi, ale myślę, iż to był nasz najważniejszy mecz sezonu z wielu powodów. Jestem zadowolony i z wyniku i naszego występu. Po dwóch zwycięstwach z rzędu na wyjeździe trudno jest utrzymać ten impet. Spotkanie nie rozpoczęło się tak, jak zaplanowaliśmy tym większa euforia z kolejnych minut.

Jeśli chodzi o grę bez piłki to w pierwszej połowie mieliśmy problemy - rywal nas zaskoczył, zmienił swój sposób gry. Z kolei gra z piłką toczyła się dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy, czy to w pierwszej czy w drugiej połowie. Strzeliliśmy cztery gole, mogliśmy strzelić trzy lub cztery więcej. W przerwie trochę zmieniliśmy sposób pressingu
- opowiada Maresca.

Nasze dwie stracone bramki – pierwsza to błąd, druga to nie kwestia próby gry od tyłu ale raczej kłopot odczytania sytuacji. Przegrywaliśmy 1:0, a potem prowadziliśmy 3:1. W tym momencie nie musieliśmy podejmować żadnego ryzyka. To oni powinni podejmować ryzyko, a nie my.