Mabellini wygrywa Rajd Śląska 2024, Marczyk tuż za podium

rallyandrace.pl 4 godzin temu

Andrea Mabellini i Virginia Lenzi w Škodzie Fabii wygrali Rajd Śląska 2024, będący ostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Pośród zgłoszonych do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski najlepszy był Mikołaj Marczyk.

Mabellini przystępował do ostatniego odcinka specjalnego power stage z przewagą 12,1 sekundy nad Haydenem Paddonem. Na ostatniej, prawie 12-kilometrowej próbie Województwo Śląskie 2 uzyskał co prawda ósmy czas, ale pojechał szybciej od swojego głównego rywala i wygrał różnicą 18,3 sekundy.

Na drugie miejsce rzutem na taśmę awansował Jon Armstrong, który wygrał ostatni oes i przeskoczył Paddona o 1,5 sekundy. Dla kierowcy Hyundaia, którego pilotował John Kennard, ważniejsze było jednak wywalczenie kolejnego tytułu mistrza Europy, do czego trzecie miejsce w zupełności wystarczyło.

Marczyk wygrywa w RSMP

4,3 sekundy za Paddonem Rajd Śląska zakończył Mikołaj Marczyk. Wspólnie z Szymonem Gospodarczykiem zdominowali rundę Mistrzostw Polski, pokonując drugich na mecie Grzegorza Grzyba i Adama Biniędę o ponad 1,5 minuty.

Na podium polskiej klasyfikacji finiszowali Jarosław i Marcin Szejowie, którzy w ten sposób wywalczyli tytuł Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej uplasowali się także Zbigniew Gabryś i Damian Syty.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.