LOTTO PZT Polish Tour: dobre występy Polek i Polaków!

tenisbydawid.pl 1 miesiąc temu

Daria Kuczer zagra o miejsce w finale turnieju Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy (ITF W35) w ramach LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W innej imprezie z tego cyklu – BKT Advantage Cup (ITF M15) w Bielsku-Białej, również półfinał osiągnął Paweł Juszczak, a tytuł w deblu wywalczył Jasza Szajrych.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Kuczer pokonała w polskim pojedynku Weronikę Ewald 3:6, 6:1, 7:6 (7-5). Mecz ten, rozgrywany w upale, trwał aż trzy godziny i dziewięć minut. Dostarczył kibicom wiele emocji, a zakończył się bardzo wyrównanym tie-breakiem, chociaż jego początek nie zapowiadał tak zaciętej końcówki.

Daria obejmowała w nim prowadzenie 3-0, 4-1 i 5-3, ale Weronice udało się doprowadzić do wyrównania na 5-5. Dwie kolejne wymiany wygrała Kuczer i to ona spotka się w półfinale z Węgierką Adrienn Nagy.

Na otwarcie meczu Ewald straciła serwis, ale potem od stanu 0:2 zdobyła pięć następnych gemów. Przy stanie 5:2 nie wykorzystała dwóch setboli. Udało jej się zamknąć partię dopiero przy trzeciej okazji, gdy prowadziła 5:3, broniąc wcześniej trzy „break pointy”. Podanie nie było najmocniejszą stroną zawodniczki z Tczewa, która popełniła aż 22 podwójne błędy serwisowe.

Właśnie problemy z tym zagraniem sprawiły, iż w drugiej partii Ewald zdołała tylko raz wygrać swoje podanie, na 1:1. Kuczer wyrównała stan meczu przy pierwszym wypracowanym setbolu.

W decydującym secie obie panie utrzymały swoje gemy na otwarcie, potem dochodziło do serii obustronnych przełamań. Przerwała ją Weronika, wychodząc na 4:3 i do końca gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu. Dlatego o awansie do półfinału zadecydował wspominany tie-break, wygrany przez Darię.

Ewald i Kuczer startowały w Bydgoszczy razem w deblu, dochodząc do ćwierćfinału, w którym uległy parze numer jeden w drabince, ukraińskim siostrom Marynie i Nadiji Kolb 6:4, 4:6, 8-10.

Również w turnieju BKT Advantage Cup (ITF M15) w Bielsku Białej doszło w piątek do polskiego pojedynku, który śmiało można by nazwać „starciem pokoleń”. Po jednej stronie siatki stanął bardziej doświadczony i utytułowany 30-letni Juszczak, który jak dotychczas najlepiej ze wszystkich Polaków spisuje się w tegorocznym LOTTO PZT Polish Tour.

Rywalem zawodnika rozstawionego z numerem szóstym była turniejowa „czwórka” – 21-letni Olaf Pieczkowski. Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia, które coraz śmielej pnie się w rankingu ATP. W piątek zwyciężyło doświadczenie, bowiem mecz wygrał Paweł 6:4, 6:1. Tenisiści spędzili na korcie godzinę i 45 minut.

Spory wpływ na końcowy rezultat miała dyspozycja serwisowa, w której widać było wyraźną przewagę Juszczaka. Swoje podanie stracił tylko raz, a jemu samemu aż pięciokrotnie udało mu się przełamać młodszego rywala.

W pierwszym secie wykorzystał już drugą okazję – w piątym gemie – i wyszedł na 3:2, ale chwilę później wypuścił z rąk przewagę, choć wcześniej obronił dwa „break pointy”. Momentalnie ponownie przełamał Olafa, a przy 5:3 i kolejnym jego serwisie zmarnował trzy piłki setowe. Ostatecznie wygrał te partię 6:4, nie tracąc w ostatnim gemie choćby punktu.

Otwarcie drugiego seta przyniosło dominację Juszczaka, który wykorzystał problemy Pieczkowskiego z serwisem. Dzięki dwóm przełamaniom gwałtownie wyszedł na prowadzenie 4:0. Wtedy oddał rywalowi jedynego gema w tej partii, a w siódmym gemie wykorzystał już pierwszego meczbola.

Zakład bez ryzyka do 50 PLN po wpisaniu kodu TBD

– Dzisiaj musieliśmy zmierzyć się nie tylko ze sobą, ale też z ogromnym upałem. Olaf to bardzo dobry zawodnik, mecz od początku do końca był bardzo wyrównany. W pierwszym secie przełamaliśmy się po razie, ale mi udało się zrobić to raz jeszcze i utrzymać serwis już do końca pierwszej partii. Drugi set również był bardzo wyrównany, ale jednak końcówki gemów należały do mnie, stąd taki wynik drugiej odsłony. Cieszę się z dobrych wyników uzyskiwanych w turniejach w Polsce. Moje ostatnie rezultaty to przede wszystkim systematyczność w rozgrywanych turniejach, a na przestrzeni ostatnich miesięcy rozegrałem dość dużo spotkań – powiedział Juszczak.

W sobotnim półfinale Paweł spotka się z Czechem Martinem Krumichem. Najwyżej rozstawiony zawodnik w turnieju pokonał w piątek 6:0, 6:3 Ukraińca Oleksija Krutycha (nr 5.).

Wieczorem tytuł w grze podwójnej wywalczyli Jasza Szajrych i Alec Beckley z RPA. Para numer jeden w drabince najpierw po południu wyeliminowała 6:2, 7:6 (7-5) Przemysława Michockiego i Aryana Lakshmanana z Indii.

Po odpoczynku panowie ponownie wyszli na kort i w bardzo zaciętym finale pokonali 7:5, 6:7 (11-13), 10-4 Czechów Jana Hrazdila i Vojtecha Valecha. W drugim secie Jasza i Alec nie wykorzystali meczbola przy stanie 6:5, a także pięciu kolejnych w tie-breaku. Za to Czesi skorzystali z drugiej takiej okazji i doprowadzili do super tie-breaka.

W decydującej partii Szajrych i Beckley gwałtownie odskoczyli na 6-1, a potem podwyższyli prowadzenie na 8-3. Wtedy oddali ostatni punkt w meczu rywalom, po czym rozstrzygnęli na swoją korzyść dwie ostatnie wymiany.

Tegoroczny LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski składa się z 14 turniejów rangi ITF World Tennis Tour. Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!