LM: Barca zdobyła Halę Legionów

2 dni temu

Drużyna Industria Kielce przegrała z hiszpańską Barcą (28:32) w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. To druga z rzędu porażka kielczan w tegorocznej edycji Champions League.

Industria Kielce – Barca 28:32 (13:17)

Industria Kielce: Wałach, Mestrić, Cordalija – Olejniczak 6, Kounkoud 3, Karacić 1, Moryto 4, Dujshebaev 4, Gębala, Karalek 3, Rogulski, Monar 2, Nahi 5, Surgiel.

W środowy wieczór do kieleckiej Hali Legionów zawitali aktualni obrońcy tytułu Ligi Mistrzów, czyli hiszpańska Barca. Katalończycy i kielczanie mają w ostatnich latach bogatą historię starć, na czele z pasjonującym finałem Champions League z 2022 roku. Wszystko to sprawiało, iż mogliśmy liczyć na wspaniałe widowisko.

Obie drużyny do meczu przystąpiły jednak osłabione brakiem swoich liderów i jednych z najlepszych zawodników w Europie: Alexa Dujshebaeva i Diki Mema. Trener Talant Dujshebaev delegował do gry zaledwie 14-osobowy zespół z trzema bramkarzami w składzie.

Szybko górę wzięło jednak powiedzenie, iż liczy się jakość, a nie ilość, bo na bohatera spotkania zaczął wyrastać bramkarz Barcy, Emil Nielsen. Duńczyk tylko w trakcie pierwszej połowy obronił siedem rzutów, a do końca meczu dołożył kolejne sześć interwencji, czyli tyle samo, co uzbierała cała trójka kieleckich golkiperów w trakcie całego spotkania.

Różnica w postawie bramkarzy i skuteczności rzutów gwałtownie znalazła odzwierciedlenie na tablicy wyników. Chociaż na samym początku przewagę uzyskali kielczanie (3:1), Barca wyrównała do stanu 4:4, a następnie dzięki serii trzech bramek wypracowała zaliczkę 11:8.

Pierwsze skrzypce w hiszpańskim ataku grał przyszły zawodnik Orlen Wisły Płock, czyli Melvyn Richardson. W katalońskich barwach świetnie wyglądał także młodziutki Petar Cikusa. Po kieleckiej stronie długo najskuteczniejszym zawodnikiem był Dylan Nahi, aktywny był też Michał Olejniczak.

Na przerwę drużyny zeszły przy prowadzeniu Barcy 17:13. Kolejne bramki dobrze dysponowanego Michała Olejniczaka na początku drugiej połowy pozwoliły kielczanom zmniejszyć straty do trzech “oczek”, ale od tego momentu Barca świetnie kontrolowała przebieg meczu i ostatecznie pewnie zwyciężyła rezultatem 32:28.

Kolejny mecz w ramach Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra w czwartek 10 października, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z niemieckim Magdeburgiem. Początek meczu o godz. 20.45.