LCM: Kolejna wygrana Handball Stali Mielec! Podsumowanie 27. kolejki

27. kolejka Ligi Centralnej Mężczyzn przyniosła sporo emocji kibicom zgromadzonych w halach sportowych oraz przed szklanymi ekranami, którzy oglądali transmisje na żywo. Kolejną wygraną zanotowali podopieczni Roberta Lisa, pewnie pokonując studentów z AKPR AZS AWF Białej Podlaskiej. “Domowe” zwycięstwo zapisali na swoim koncie także szczypiorniści z Żukowa i Piekar Śląskich, a na wyjeździe zwyciężyli szczecinianie, zamościanie i kielczanie.

Pięciobramkową różnicą zakończyły się dwa mecze – Handball Stal Mielec pewnie pokonała na własnym parkiecie zawodników AKPR AZS AWF Białej Podlaskiej, a MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie zwyciężyli z CKS Jurandem Ciechanów. Po wyrównanym pierwszym kwadransie starcia w Mielcu gospodarze zaczęli skrupulatnie budować przewagę nad gośćmi. Po trzydziestu minutach rywalizacji tablica wyników wskazywała 19:15. W drugiej części spotkania mielczanie utrzymywali dystans aż do ostatniego gwizdka. W meczu pomiędzy MKS Olimpią MEDEX Piekary Śląskie a CKS Jurandem Ciechanów gospodarze zaczęli budować przewagę już w pierwszej części. Po trzydziestu minutach wynosiła ona cztery bramki (30′, 19:15). W pierwszym kwadransie drugiej odsłony goście doszli do głosu i wyrównali wynik (45′, 22:22). Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak długo, bo już po chwili zawodniczy z Piekar Śląskich ponownie odskoczyli na kilka bramek i zakończyli rywalizację zwycięstwem.

W trzech kolejnych meczach różnica bramkowa wynosiła od dwóch do trzech trafień. Sandra Spa Pogoń Szczecin już w pierwszej połowie spotkania z MKS-em Wieluń wypracowała sobie sporą zaliczkę bramkową (30′, 10:16). Po zmianie stron gospodarze zmniejszyli dystans do trzech bramek, ale faworyci pewnie “dowieźli” wygraną i do Szczecina wracali z kompletem punktów. Podobny przebieg miało starcie pomiędzy Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź a SMS-em ZPRP I Kielce. Goście gwałtownie wyszli na prowadzenie i utrzymywali sporą zaliczkę bramkową (30′, 13:16). W drugiej połowie gospodarze gonili rywali i w czterdziestej piątej minucie udało im się zmniejszyć dystans do jednego trafienia. Kielczanie gwałtownie odrobili straty, rzucili pięć bramek z rzędu i zwycięstwo mieli w zasięgu swoich rąk. Na szczególne wyróżnienie zasłużyło dwóch szczypiornistów, Marcin Pepliński z Kielc, zdobywca 12 bramek oraz Konrad Czech z Łodzi, który pokonał bramkarza z Kielc dziesięciokrotnie. Bardzo wyrównany mecz odbył się w Żukowie, gdzie miejscowy KPR Autoinwest podejmował Zagłębie Handball Team Sosnowiec. Początkowo przewagę mieli gospodarze (14′, 8:5), by po chwili tablica wyników wskazywała remis. Dalej gra toczyła się bramka za bramkę, a po trzydziestu minutach górą byli żukowianie (30′, 19:17). Druga odsłona meczu to ponownie gra bramka za bramkę. Walka toczyła się do ostatnich minut, jednak ostatecznie górą byli szczypiorniści z Żukowa.

Do Wągrowca przyjechała ekipa z województwa lubelskiego – KPR Padwa Zamość. Ten mecz okazał się najbardziej wyrównany i emocjonujący w całej 27. kolejce Ligi Centralnej Mężczyzn. Początkowo na prowadzeniu byli goście z Zamościa, którzy zbudowali kilkubramkową przewagę i starali się ją utrzymywać (30′, 13:15). W drugiej połowie gospodarze doprowadzili do remisu (41′, 20:20) i kolejne minuty toczyła się wyrównana walka na boisku. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali przyjezdni, którzy zwyciężyli najmniejszą możliwą różnicą bramkową i zgarnęli komplet punktów do ligowej tabeli.

Wyniki wszystkich rozegranych dotychczas meczów 27. kolejki Ligi Centralnej Mężczyzn poniżej: