KoszWózki: Mustang Konin mistrzem Polski!

1 miesiąc temu

Piąty raz z rzędu w wielkim finale PLKnW zmierzyły się zespoły Mustanga Konin i Orto-Medico Scyzorów Kielce. Po roku przerwy na tron wraca drużyna z Wielkopolski, która w tym sezonie nie przegrał ani jednego meczu… ale również wszystkich nie wygrała.

Ostatnie starcie na remis

W pierwszej lidze PLKnW występuje łącznie sześć zespołów, z czego cztery najlepsze po sezonie zasadniczym awansują do play-off rozgrywanych systemem mecz i rewanż. W pierwszym meczu o mistrzostwo kraju Scyzory przegrały z Koninem aż 70:91, a w zespole Mustangów dominowali w ataku reprezentanci Polski: Bandura, Mosler, Kornacki i junior Jankowski.

Gracze z Kielc nie zamierzali jednak poddawać się w drugim spotkaniu, grający trener Scyzorów, Filip Moćko, pięciokrotnie (!) trafił zza łuku, łącznie rzucając 38 punktów, a wtórował mu center Szymon Gładysz z 28 punktami na koncie. Jednak rzut decydujący o remisie 81:81 oddał inny zawodnik - młody Filip Jabłoński.

Mustang w okresie 2023/2024 zdobył potrójną koronę - Puchar Polski, Mistrzostwo Polski i SuperPuchar Polski. Gratulacje dla podopiecznych trenera Dominika Moslera.

Brąz dla Konstancina

Po dwóch latach na podium wrócili koszykarze na wózkach z klubu IKS GTM Konstancin. W Aqua Zdroju przetrwali ciężki mecz, w którym Górnik Toyota Wałbrzych prowadził przez trzy kwarty, by u siebie pokonać drużynę z Dolnego Śląska 90:60. Dla Konstancina świetnie cały sezon punktowało trio Tyburowski, Pawełko, Garbacz, z kolei wśród Górników najlepszymi strzelcami byli Łabędzki i Przewłocki.