Koszmar Polki na Wimbledonie. Szokujące 21 minut

3 miesięcy temu

Zaledwie 21 minut trwał pierwszy set meczu Katarzyny Kawy z Amerykanką Alycią Parks w kwalifikacjach do Wimbledonu. Polka wygrała w nim zaledwie siedem punktów. Druga partia była już dwa razy dłuższa.
10 - zaledwie tyle gemów wygrała Katarzyna Kawa (188. WTA) w dwóch poprzednich spotkaniach na kortach trawiastych w tym sezonie. 31-letnia Polka najpierw w kwalifikacjach do turnieju w Nottingham przegrała z Brytyjką Naikthą Bains (498. WTA) 3:6, 3:6, a potem uległa w ITF 100 w Ilkley (miasto w Wielkiej Brytanii) Kanadyjce Marinie Stakusić (164. WTA) 1:6, 3:6.

Koszmar Polki na Wimbledonie. Szokująca statystyka
Teraz Katarzyna Kawa wystartowała w kwalifikacjach do turnieju wielkoszlemowego - Wimbledonu. W pierwszym meczu zmierzyła się z wyżej notowaną w rankingu Amerykanką Alycią Parks (121. WTA).

Pierwszy set był katastrofalny dla Polki. Przegrała go w zaledwie 21 minut 0:6. Wygrała w nim zaledwie siedem akcji, a rywalka 24. Kawa miała zaledwie jednego winnera i dziewięć niewymuszonych błędów (rywalka odpowiednio 1 i 5). Polka wygrała zaledwie 29 proc. punktów po pierwszym i 22 proc. po drugim serwisie (Parks 82 i 75 proc.).
Już po zaledwie dwóch gemach drugiego seta Polka wygrała prawie tyle samo punktów (6), co w całej pierwszej partii (7). Chwilę później wydawało się, iż będzie jej grozić tenisowy rowerek (porażka 0:6, 0:6), bo przegrywała 0:6, 0:3 i 15:40 przy swoim podaniu. Potrafiła jednak obronić dwa break-pointy i wygrać wreszcie gema. Potem przełamała choćby rywalkę, ale nic jej to nie dało, bo sama w końcówce dwa razy straciła swój serwis i przegrała 2:6.
Kawa w całym meczu miała zaledwie dwa winnery (rywalka aż 23). To szokująca statystyka. Nic nie dał jej fakt, iż popełniła mniej niewymuszonych błędów (17-22).

Polka w tym sezonie ma słaby bilans - odniosła osiem zwycięstw i miała 11 porażek. Na trawie ostatni raz wygrała dwa lata temu - właśnie na Wimbledonie - z Kanadyjką Rebeccą Marino (140. WTA). W sumie jej bilans na trawie w karierze to: 18 wygranych i 11 porażek.
Wimbledon potrwa w dniach 1-14 lipca. Tytułu bronić będą Czeszka Marketa Vondrousova oraz Hiszpan Carlos Alcaraz.

I runda kwalifikacji Wimbledonu: Katarzyna Kawa - Alycia Parks 0:6, 2:6