Knapen wraca i zdobywa pole position w E1GOKART Super S Cup

rallyandrace.pl 2 godzin temu

Toon Knapen powrócił do E1GOKART Super S Cup po ponad dwóch latach przerwy. Nie stracił jednak nic ze swojej szybkości, co udowodnił podczas piątkowej sesji kwalifikacyjnej do finałowej rundy sezonu 2024 na Torze Poznań.

20-minutowe kwalifikacje zostały rozegrane przy znakomitej pogodzie, która powinna utrzymać się przez cały wrześniowy weekend.

Knapen potrzebował tylko jednego pomiarowego okrążenia, aby znaleźć się na czele stawki. Jego początkowy czas 1:48,787 wystarczyłby do zapewnienia sobie pierwszego pola startowego, ale na kolejnym kółku poprawił swój wynik na 1:48,417.

Drugie miejsce przez większość czasu zajmował Michał Molski, jednak w ostatniej chwili – już po wywieszeniu flagi w szachownicę – pokonał go mistrz-elekt sezonu 2024 Adam Nojman.

Lider klasyfikacji generalnej pokonał Molskiego o 0,220 sekundy, a czwarte miejsce zajął ustępujący mistrz Adam Karkuszewski, zaliczający gościnny start w tegorocznym sezonie.

Debiutujący w E1GOKART Super S Cup Jakub Klatta był piąty, pokonując Tomasza Nojmana i Pawła Namysłowskiego. W swoich pierwszych kwalifikacjach Piotr Konwiński zajął ósme miejsce, wyprzedzając na swoim ostatnim okrążeniu Konrada Milera. Tomasz Urbański był dziesiąty, a stawkę zamknął Arkadiusz Sokołowski.

Pierwszy wyścig finałowej rundy E1GOKART Super S Cup 2024 rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:55.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.