Mazur najszybszym z Polaków

rallyandrace.pl 2 godzin temu

Seweryn Mazur był najszybszym zawodnikiem Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski podczas piątkowych kwalifikacji na Torze Poznań.

Ostatnia runda sezonu 2024 jest łączona z Bałtyckimi Mistrzostwami Samochodów Turystycznych BaTCC, w związku z czym do Poznania przyjechało wiele maszyn na co dzień nie widzianych w Polsce.

Wśród nich był ponad 600-konny prototyp Oldbac Kalana, za kierownicą którego Tónis Vanaselja wykręcił czas 1:28,492, dający mu pole position do pierwszego sobotniego sprintu.

Obok niego na starcie ustawi się najszybszy zawodnik zdobywający punkty w WSMP, czyli Seweryn Mazur w Lamborghini Huracán Super Trofeo, zgłoszonym w dywizji D4 +3500. W ostatnich minutach kwalifikacji uzyskał lepszy czas od jadącego podobnym samochodem Adriana Augustyniaka.

Za dwójką zawodników klasy pozbawionej balansu osiągów znalazł się Tomasz Magdziarz w Porsche 911 GT3 Cup (992), który był najszybszy w klasie GTC i odjechał w ten sposób na dodatkowy punkt od Jędrzeja Szcześniaka w Huracánie.

Pomiędzy nimi na polach startowych ustawi się Jacek Zielonka w Radicalu SR10. Kolejne pozycje zajęli startujący w GTC Tomasz Lach, Jakub Dwernicki i Janusz Szymański (wszyscy w Porsche), a czołową dziesiątkę polskich zawodników zamknęli Piotr Wira w Mercedesie-AMG GT3 (D4 +3500) oraz Przemysław Bieńkowski w Porsche klasy GTC.

Kwalifikacje w klasie do 3,5 litra zdominował Jan Antoszewski w BMW E46, zdecydowanie wygrywając z Piotrem Podobą i liderem klasyfikacji generalnej Amuno Pelette.

Tomasz Dyszkiewicz w Radicalu SR3 zdobył pole position w dywizji D5 2000, natomiast w D4 2000 najszybszy był Mikołaj Jóźwiak w Hondzie Civic, który o zaledwie 0,051 sekundy pokonał Sławomira Szwargota. Pole position w D4 1600 wywalczył Antoni Derebecki w Fiacie Seicento.

Punkty za pierwsze miejsce w dywizji RN1 wywalczył Mikołaj Kujawa, w RN2 najszybszy był Bruno Tomann, a w klasie 6 najlepszy czas wykręcił Krzysztof Mencel.

Wyścigi ostatniej rundy sezonu 2024 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zaplanowane są na sobotę i niedzielę.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.