Kibice Anglii narażeni na oszustwa bankomatowe w Niemczech, gdy karty bankowe są przechwytywane przez bankomaty w celu wykorzystania ich gdzie indziej przez gangi oszustów

biegowelove.pl 2 miesięcy temu

Kibice reprezentacji Anglii w Dusseldorfie mogą paść ofiarą szokującego oszustwa na bankomat, które według policji rozprzestrzenia się w mieście.

W porównaniu z Wielką Brytanią Niemcy zaskakująco pozostają w tyle pod względem technologii cyfrowych, a gotówka przez cały czas króluje.

Chociaż od czasu pandemii koronawirusa użycie plastiku znacznie wzrosło, dziś europejskie monety i banknoty pozostają jedynym środkiem płatniczym akceptowanym w wielu barach i kawiarniach.

Jednak fani Anglii udający się teraz do bankomatów w Düsseldorfie są bardzo narażeni na ryzyko utraty pieniędzy w wyniku oszustwa.

W oświadczeniu stanowiącym „pilne ostrzeżenie” rzecznik policji w Dusseldorfie oznajmił: „W tym tygodniu odnotowano wzrost liczby przestępstw związanych z manipulowaniem bankomatami w mieście Dusseldorf”.

Fani Anglii zwracają się teraz do bankomatów w Düsseldorfie i są bardzo narażeni na ryzyko utraty pieniędzy w wyniku oszustwa.
W oświadczeniu stanowiącym „pilne ostrzeżenie” rzecznik policji w Dusseldorfie oznajmił: „W tym tygodniu odnotowano wzrost liczby przestępstw związanych z manipulowaniem bankomatami w mieście Dusseldorf”. Na zdjęciu: bankomat w mieście
W czerwcu na lotnisko w Düsseldorfie widziano oddział angielskiej policji piłkarskiej

Ofiary zgłosiły, iż ich karty bankowe zostały najwyraźniej wyjęte z bankomatów, z których korzystały.

„Podczas tych operacji ofiary usłyszały dźwięki kliknięcia, a na ekranie rzekomo pojawił się błąd: „Ten bankomat będzie za chwilę gotowy do ponownego użycia”.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

W tym momencie karty niewinnych ofiar zostały połknięte przez maszynę, przy założeniu, iż ich zamówienie gotówkowe niedługo zostanie zrealizowane.

Jednak zamiast zwrócić, karty bankowe zostały skradzione przez „nieznane osoby, a następnie wykorzystane w tym samym bankomacie lub w innych miejscach”.

Policja w Düsseldorfie apeluje teraz, aby ludzie nie korzystali z bankomatów, jeżeli zauważą coś niezwykłego.

Mówi, iż jeżeli Twoja karta zostanie połknięta, nie wychodź z lokalu, a raczej wyjmij telefon komórkowy i zadzwoń do banku lub na policję.

Pomimo swojej reputacji w dziedzinie inżynierii, Niemcy w szokujący sposób utknęły w cyfrowej epoce kamienia łupanego, jeżeli chodzi o płatności.

Według Europejskiego Banku Centralnego w 2023 r. aż 39 proc. wszystkich transakcji w punktach sprzedaży w Niemczech przeprowadzono przy użyciu płynnej gotówki.

Oczekuje się, iż na sobotni ćwierćfinał Mistrzostw Europy w Dusseldorfie weźmie udział choćby 40 000 angielskich kibiców
W sobotę o godzinie 17:00 reprezentacja Anglii zmierzy się ze swoim szwajcarskim odpowiednikiem o zakwalifikowanie się do półfinału turnieju Euro 2024.
Mail Sport dowiedział się, iż na mecz do niemieckiego imprezowego miasta przybędą dziesiątki tysięcy ludzi

Podczas gdy reszta Europy zmierza w kierunku społeczeństwa bezgotówkowego, Niemcy pozostają cyfrowym dinozaurem mającym obsesję na punkcie gotówki.

PYMNTS.com to platforma płatności, handlu i aktualności z branży fintech. Według raportu wywiadu PYMNTS z 2023 r. zatytułowanego „Jak świat radzi sobie z technologią cyfrową” Niemcy osiągnęły fatalne wyniki w badaniu przeprowadzonym w 11 krajach, przy średnio 183 dniach aktywności w roku.

Dzień aktywności mierzy stopień, w jakim konsumenci angażują się w działania cyfrowe, takie jak bankowość, zakupy i rozrywka.

Kraje objęte badaniem to Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Hiszpania, Australia, Japonia, Singapur i Brazylia.

Kliknij tutaj, aby zmienić rozmiar tego urządzenia

Na szczycie listy państw znalazła się Brazylia z 361 dniami aktywności, natomiast Japonia miała najniższy wynik – 127 dni. Niemcy znalazły się na przedostatnim miejscu ze 183 dniami aktywności.

Jeszcze bardziej zaskakująca jest zawstydzająca pozycja Niemiec w unijnym indeksie gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego, zajmując 21. miejsce z 28 państw pod względem cyfrowych usług publicznych.

Wi-Fi w Niemczech może być irytująco zawodne, a samorządy lokalne utknęły w przeszłości, a wiele z nich przez cały czas korzysta z faksów i cierpi na słaby zasięg łącza szerokopasmowego.

Jeszcze bardziej szokujący jest fakt, iż w czasie, gdy rozpaczliwie potrzebuje inwestycji rządowych w tej dziedzinie, rząd federalny zamiast zwiększać środki, je zmniejszył.

Całkowity budżet federalny na rok 2024 wynosi około 476 miliardów euro, co oznacza przeznaczenie aż 70,5 miliarda euro na inwestycje.

Mimo to tutejszy rząd zdecydował się wydać zaledwie 3,3 mln euro na cyfryzację administracji.

Co gorsza, kwota ta została znacznie zmniejszona z 377 mln euro przeznaczonych na cyfryzację administracji w 2023 r.

Idź do oryginalnego materiału