Jak powrót Spurs pod wodzą Victora Wembanyamy stworzył historyczną bitwę nr 1 pomiędzy Nuggets, Timberwolves i Thunder

2 tygodni temu

Dzięki Victorowi Wembanyamie i Spurs fotofinisz będzie na szczycie rankingów Konferencji Zachodniej.

Chociaż Wemby’s Spurs brakuje kilku lat do zajęcia miejsca w tabeli, muszą odegrać rolę spoilera, porywając się na remis z Nikolą Jokicem i obrońcą tytułu Nuggetsem w 81. meczu sezonu 2023–2024 .

Zwycięstwo San Antonio mogło zmienić cały krajobraz play-offów NBA w 2024 roku, co docenią zarówno Minnesota, jak i Oklahoma City.

Przeżyj jeszcze raz charakterystyczny występ Wembanyamy i niesamowitego zwycięzcy meczu w wykonaniu jego kolegi z drużyny Devonte’ Grahama, a następnie zmień bieg i zobacz, jak Thunder i Timberwolves mogą zostać największymi zwycięzcami.

Jak Victor Wembanyama, Spurs pokonali Nuggets

Po wielkim zwycięstwie nad Timberwolves w środę Nuggets wkroczyli do San Antonio z bilansem 56-24 i zajęli pierwsze miejsce na Zachodzie. Aby zająć pierwsze miejsce na Zachodzie, Denver musiało jedynie wygrać dwa ostatnie mecze i zakończyć mecz z bilansem 58-24.

Szybko stało się jasne, iż Nuggets zrozumieli, co należy zrobić.

Niecałe dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Michael Porter Jr. za trzy punkty dał Nuggetsom prowadzenie 76-53 i zmusił głównego trenera Spurs Gregga Popovicha do zarządzenia przerwy na żądanie. Od tego momentu wszystko się zmieniło.

Gdy San Antonio zaczęło odrabiać straty, przewagę przejął Wembanyama, zdobywając 17 punktów w niecałe trzy minuty gry. Może to brzmieć trochę zbyt absurdalnie, żeby w to uwierzyć, ale to prawda.

WEMBY 17 PKT W 3 MIN pic.twitter.com/ig4dvRxNn8

— Raport Bleachera (@BleacherReport) 13 kwietnia 2024 r

Pod koniec tej zrywu San Antonio obniżyło swój deficyt do ośmiu punktów, choć Denver odzyskał kontrolę i rozpoczął czwartą kwartę z 13-punktową przewagą.

Na początku ostatniej partii Spurs prowadzili 17 punktami, po czym ponownie odrobili stratę, zmniejszając deficyt do trzech punktów na niecałe trzy minuty przed końcem.

Od tego momentu sprawy nabrały dzikiego tempa.

Ponieważ zespół przez cały czas tracił trzy punkty, graham w ataku obniżył deficyt do jednego punktu na 30 sekund przed końcem. Po tym, jak San Antonio zdołało skutecznie zatrzymać piłkę, zespół zdecydował się nie ogłaszać przerwy na żądanie, doprowadzając do szalonego wykończenia Grahama na mniej niż sekundę przed końcem:

DEVONTE’ GRAHAM DAJE Spurs prowadzenie na 0,9 przed końcem!

Piłka Nuggets w aplikacji NBA

— NBA (@NBA) 13 kwietnia 2024 r

Po upływie czasu zapał do rywalizacji Wembanyamy dał się w pełni ujawnić, gdy wbił piłkę w ziemię, rozkoszując się chwilą spędzoną z fanami San Antonio. Jego ostatnie statystyki, na które składają się 34 punkty, 12 zbiórek, pięć asyst i dwa bloki, również są godne podziwu.

to uczucie >>> pic.twitter.com/ysiAPRJcRP

— San Antonio Spurs (@spurs) 13 kwietnia 2024 r

Co dziwniejsze, będzie już tylko lepiej.

OBRAZ PLAY-OFF NBA: Zaktualizowane rankingi, ostateczne scenariusze przed ostatnim dniem sezonu

Jak porażka Nuggetsów wpływa na walkę o rozstawienie nr 1 z Thunder, Timberwolves

Po piątkowej porażce Denver ponownie wchodzi w trójstronny remis z Oklahoma City i Minnesotą, a każde z nich ma w okresie bilans 56-25 i wygrywa w swoich meczach.

Trójstronny remis uruchamia określony zestaw rozstrzygnięć remisów, które nie są korzystne dla Nuggetsów.

Ponieważ Denver, OKC i Minnesota należą do dywizji północno-zachodniej, dogrywka odbywa się w trybie trójstronnym określane w drodze bezpośredniego bezpośredniego połączenia kompozytowego rekord wśród trzech drużyn. Oto jak to się przedstawia:

• Grzmot: 5-3 kontra Nuggets i Timberwolves
  • Timberwolves: 4-4 kontra Nuggets i Thunder
  • Nuggetsy: 3-5 kontra Thunder i Timberwolves

W przypadku trójstronnego remisu w rankingach Thunder zakończyliby grę z numerem 1, Timberwolves z numerem 2, a Nuggets z numerem 3.

Oto tabele i końcowe mecze każdego z trzech zespołów:

Wyścig o numer 1 w Konferencji Zachodniej
Nasionko Zespół Nagrywać GB
1. Grzmot 56-25
2. Timberwolves 56-25
3. Nuggetsy 56-25

To pierwszy raz w historii ligi, kiedy trzy drużyny mają taki sam rekord i szansę na zdobycie pierwszego miejsca w 81 meczach. zdaniem NBA.

Harmonogram meczów NBA Nuggets, Thunder i Timberwolves na 14 kwietnia

Wszystkie 30 drużyn NBA zagra ostatniego dnia sezonu zasadniczego 2023–2024. Nuggets, Timberwolves i Thunder grają o 15:30 ET.

Denver odwiedza Memphis, które zostało już wyeliminowane z rywalizacji w fazie play-off. Oklahoma City będzie gospodarzem Dallas, które plasuje się na piątym miejscu w tabeli Zachodu. Minnesota będzie gospodarzem Phoenix, który przez cały czas może walczyć o miejsce w rankingach.