IO: Znamy już prawie wszystkich uczestników Igrzysk!

2 miesięcy temu

Za nami trzy mecze finałowe, które zakończyły rywalizację w trzech turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Poznaliśmy zatem trzy zespoły, które wezmą udział w walce o medale IO. W zdecydowanie najciekawszym meczu tego wieczoru, Hiszpanie obronili się przed napierającymi Bahamczykami. Przed nami starcie Litwy z Portoryko.

GRECJA – CHORWACJA 80:69

STATYSTYKI

• W trzeciej kwarcie prowadzenie Greków urosło do 14 punktów. Zespół Giannisa Antetokounmpo od samego początku wyglądał na bardziej zdeterminowanego i lepiej do tej rywalizacji przygotowanego. Lider Milwaukee Bucks spędził na parkiecie 28 minut i zanotował 23 punkty, osiem zbiórek, trzy asysty oraz blok. W pierwszej połowie ekipy ośmiokrotnie zmieniały się na prowadzeniu. Giorgos Papagiannis trafił w pierwszej połowie cztery trójki, które pomogły gospodarzom zbudować dystans. Druga połowa należała wyłącznie do Greków. Dla Antetokounmpo to pierwsze Igrzyska Olimpijskie w karierze.

ŁOTWA – BRAZYLIA 69:94

STATYSTYKI

• Goście z Ameryki Południowej zdominowała gospodarzy turnieju i wracają do Igrzysk Olimpijskich. Aż pięciu graczy reprezentacji Brazylii zanotowało dwucyfrowy dorobek punktowy. Bruno Caboclo zanotował 21 punktów, a kolejnych 20 oczek oraz dziewięć zbiórek Leo Meindla. Brazylijczycy trafili osiem trójek z rzędu i wyszli na prowadzenie 34:11, z którego Łotwa się już nie podniosła. Gospodarze turnieju grali bez Kristapsa Porzingisa oraz Davisa Bertansa.

HISZPANIA – BAHAMY 86:78

STATYSTYKI

• Faworyci turnieju oraz jego gospodarze, w finałowym meczu rozgrywanym w Walencji, pokonali Bahamy i przypieczętowali udział w kolejnych Igrzyskach. Podopiecznym Sergio Scariolo udało się wypracować 14-punktową przewagę, którą Bahamczycy ucięli do 6 punktów w drugiej połowie. To jednak wszystko, na co zespół DeAndre Aytona, Buddy’ego Hielda i Erica Gordona było stać. Najlepszym strzelcem był Lorenzo Brown z 18 punktami, czterema zbiórkami i trzema asystami. La Roja w IO zagrają po raz 14 w historii.