Igrzyska Olimpijskie. Iga Świątek wygrała pierwszy mecz

1 miesiąc temu

Iga Świątek w sobotę wygrała z Iriną-Camelią Begu w I rundzie igrzysk olimpijskich w Paryżu. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 7:5.

Iga Świątek rozegra dobre spotkanie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2, natomiast przeciwniczka większy skuteczniejszy opór postawiła w drugiej odsłonie.

Iga Świątek wygrała z Begu

"Tenisistki grały dużo lepiej przy własnych gemach serwisowych i nie było okazji na wywalczenie przełamania" – napisał Aleksander Bernard ze Sport.pl. Polka znalazła się w tarapatach i z perspektywą trzeciego seta, kiedy Rumunka prowadziła 5:4 przy własnym podaniu. Wówczas popełniła jednak kilka prostych błędów i przegrała 5:7.

– To mój pierwszy mecz. Było trochę więcej napięcia we mnie niż zazwyczaj, ale dałam sobie poprawkę, iż mam jeszcze czas poczuć to wszystko – skomentowała liderka światowego rankingu po spotkaniu. – Myślę, iż mój poziom falował. Muszę przystosować grę do wilgotności. Czasami przy niektórych piłkach pojawiały się błędy, ale wiem, co zrobiłam źle. Spróbuję te rzeczy doszlifować do kolejnego meczu – dodała.

Zawodniczka z Raszyna zmierzy się w kolejnej rundzie ze zwyciężczynią spotkania między Nadią Podoroską a Diane Parry.