“Hybrydy nie powinny się ścigać”

1 tydzień temu



Fernando Alonso po raz kolejny skrytykował obecną generację bolidów Formuły 1, jasno wyrażając swoje staje stanowisko w sprawie elektryfikacji wyścigów.

W ostatnich tygodniach, również za sprawą zmian w zarządzaniu energią, głosów krytycznych w sprawie przepisów silnikowych w Formule 1 jest mniej. Nie oznacza to jednak, iż zawodnicy są już w pełni zadowoleni z wyglądu F1.

Kolejne oblicze nowej Formuły 1 pokazało się w Monako, na zupełnie nietypowym torze. I to oblicze zupełnie nie przypadło do gustu Fernando Alonso.

“To prawdopodobnie najgorsza generacja samochodów, jakimi jeździłem w Monako. Sposób, w jaki ładowana jest bateria – przez odpuszczanie i hamowanie i tego typu rzeczy… To wprowadza mnóstwo niepewności do hamowania silnikiem samochodu. Czasem jest go więcej, a czasem mniej” – mówi Alonso.

“Jeżeli bateria jest całkowicie pełna, wówczas nie musisz jej ładować więc nie masz hamowania silnikiem. Czujesz jakbyś był pchany. Wszystko przez te zasady. Hybrydy nie powinny się ścigać. Proste” – dodaje Hiszpan.

Alonso podaje kolejne szczegóły zadań, jakie w obecnej erze stoją przed kierowcami. Wyzwania te są szczególnie trudne w Astonie Martinie, który ma duże problemy z działaniem swojej skrzyni biegów.

“Teraz odzyskujemy bardzo dużo energii podczas hamowania. Tylna oś ładuje baterię potężnie. Przy zbijaniu biegów musimy reagować na pracę silnika by wrzucić odpowiedni bieg. Jest wiele nowych rzeczy w tym roku i wygląda na to, iż nie jesteśmy jeszcze na odpowiednim poziomie tych regulacji” – mówi Alonso.

Na podstawie: motorsportweek.com



Idź do oryginalnego materiału