Historyczne złoto 19-letniego Polaka w MŚ, wspaniały dzień Biało-Czerwonych
Zdjęcie: Iwan Rakitski w czarnej koszulce, unosi rękę w hali obok stołów z pistoletem i akcesoriami strzeleckimi
Iwan Rakitski dwa lata temu został mistrzem Europy juniorów w węgierskim Gyoer, a teraz dołożył do tego tytuł mistrza świata juniorów w niemieckim Suhl. 19-letni Polak, reprezentujący Kaliber Białystok, triumfował pistolecie pneumatycznym na dystansie 10 metrów. To pierwsze złoto dla Polski w tej konkurencji w historii MŚJ. Rakitski finalnie odebrał jednak dwa złote medale.

1 godzina temu












