Głośno o tym, co zrobił trener Barcelony. W Hiszpanii są zachwyceni

Hansi Flick notuje wymarzony początek pracy w FC Barcelonie. Niemiecki szkoleniowiec sezonu La Liga rozpoczął od czterech zwycięstw. Pod jego wodzą błyszczą nie tylko gwiazdy drużyny, ale także młodzi zawodnicy. Hiszpańskie media zachwycają się podejściem Flicka do nastolatków. Jego zachowanie po meczu z Realem Valladolid uchwyciły kamery.
Cztery mecze i cztery zwycięstwa - to bilans FC Barcelony na początku nowego sezonu La Liga. Pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera Hansiego Flicka nie napawały jeszcze ogromnym optymizmem, bo Barca 2:1 ogrywała Valencię, Athletic Bilbao i Rayo Vallecano, ale w sobotę to był prawdziwy koncert drużyny niemieckiego szkoleniowca.

W Hiszpanii głośno o geście Flicka. Tylko zobacz, co zrobił
Wicemistrzowie Hiszpanii rozgromili rywala aż 7:0. Hat-trickiem popisał się Raphinha, a gola i asystę zanotował Robert Lewandowski. Katalońskie media zachwycają się wysoką formę gwiazd zespołu, ale także rozwojem młodych zawodników, którzy na początku sezonu otrzymują sporo minut od Hansiego Flicka. W starciu z Realem Valladolid od pierwszych minutach zagrali Pau Cubarsi, Marc Casado czy Lamine Yamal, a z ławki swój debiut zaliczył 19-letni Sergi Dominguez.

Spośród zawodników z pola pierwszej drużyny FC Barcelony jest tylko jeden zawodnik, który nie zagrał w żadnym z czterech pierwszych spotkań sezonu. To Hector Fort, który w poprzednich rozgrywkach za kadencji Xaviego dziesięciokrotnie pojawiał się na murawie. Pod ostatnim gwizdku meczu z Realem Valladolid kamery uchwyciły, jak Hansi Flick podszedł do młodego zawodnika, aby z nim porozmawiać. Skończyło się na wzajemnym serdecznym uścisku. "Zarządzanie szatnią Flicka jest demonstrowane w takich szczegółach" - zachwyca się kataloński "Sport".

FC Barcelona przerwę na reprezentacje spędzi na fotelu lidera La Liga z kompletem punktów. Za dwa tygodnie zespół Hansiego Flicka zmierzy się na wyjeździe z Gironą.