Finały NBA: Mavericks pokonali Celtics i wymusili piąty mecz

biotworzywa.com.pl 1 tydzień temu

Dallas Mavericks przez cały czas przegrywają 3:1, ale w piątkowy wieczór przedstawili bardzo przekonujący dowód na to, iż nie zostali wyeliminowani z finałów NBA.

W ciągu 48 minut Mavericks odnieśli jedną z najbardziej bezbożnych porażek w historii play-offów NBA, pokonując Celtics 122-84 i rozpoczynając piąty mecz w Bostonie w poniedziałek o 20:30 ET (ABC).

Celtics mogą mieć jeszcze trzy próby pokonania Dallas, ale najwyraźniej mają jeszcze wiele do przemyślenia, jeżeli chcą świętować swoje 18. mistrzostwo NBA. W rzeczywistości ten mecz był tak jednostronny, iż Mavericks pokonali ich we wszystkich czterech meczach z serii.

Podczas meczu nie zabrakło historii. 38-punktowa przewaga to trzecia co do wielkości przewaga w historii finałów, z przewagą sięgającą 47 punktów. 35 punktów Celtics zdobytych w pierwszej połowie to najmniej, jaką zdobyli od połowy pod wodzą trenera Joe Mazzoli. 25 punktów Luki Dončića w pierwszej połowie było najlepszym wynikiem Mavericka w półfinale.

W trzeciej kwarcie mecz był tak zacięty, iż Celtics wycofali swoje startery, Mavericks gwałtownie poszli w ich ślady, a następnie rezerwy, podobnie jak Tim Hardaway Jr., kontynuowały rzeź.

Jednak przez cały czas liczy się to tylko jako jedno zwycięstwo. Celtics przystąpią do piątego meczu z przewagą własnego boiska, większym odpoczynkiem niż oczekiwano i prawdopodobnie dostępnym Kristapsem Porzinisem. Łotewski wielki zawodnik nie zagrał ani minuty w czwartym meczu, mimo iż był dostępny „w razie potrzeby”, a sama jego obecność oznaczałaby dla Bostonu łatwe przystosowanie się.

Dončić zakończył mecz z 29 punktami, trafiając 12 z 26 celnych trafień i dodał pięć zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty. Kyrie Irving zdobył 21 punktów, trafiając 10 z 18 rzutów, dodając sześć asyst i cztery zbiórki.

Oto jak to wszystko się potoczyło:

On żyje56 aktualizacji

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 4:01 GMT+1

Mavs Wallop Celtics 122:84

I to wszystko. Dallas wygrało czwarty mecz 122:84, a piąty mecz wraca do Bostonu w poniedziałek, a Celtics prowadzą w serii 3-1. To trzeci co do wielkości margines zwycięstwa w historii finałów NBA.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:55 GMT+1

Tim Hardaway Jr. wraca do życia

Gdy mecz został rozstrzygnięty, Tim Hardaway Jr. na 2:47 przed końcem zawodów zdobył pięć punktów i zdobył 3 punkty. Coś, na czym można się oprzeć w grze 5?

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:48 GMT+1
  • Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:35 GMT+1

Po trzech kwartach Mavs prowadzili 92:60

Po trzech kwartach Mavs prowadzą 92-60, a gracze rozpoczynający grę będą tacy jak my – siedzą z tyłu i oglądają resztę meczu.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:31 GMT+1

Finały NBA to czas na śmieci

Niecałe dwie minuty później, zaraz po wypuszczeniu klina, Luca również wyszedł. Kyrie i Lively dołączają do niego z Mavs w odstępie około 35 minut. Cieszmy się wszyscy 14 minutami dogrywki finałów NBA!

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:30 GMT+1

Celtics wywiesili białą flagę

Boston opróżnia ławkę rezerwowych na 3:18 przed trzecim meczem. Oshae Brissett, Luke Kornet i Svi Mikhailik dołączają do Hausera i Pritcharda. To powrót do Bostonu, ludzie.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:27 GMT+1

Czy Mavowie coś znaleźli?

Dallas odniosło dziś wiele sukcesów w składzie Luka-Kyrie-Josh Green-Maxi-Lively. Dwa duże, Zielony, nadpobudliwy zjazd, przenośna obrona. Wiele korzyści z tego urządzenia po obu stronach.

Żyj na deskach

Siedem zbiórek Dereka Lively’ego w ofensywie to największa liczba zbiórek, jaką Celtics oddali jakiemukolwiek zawodnikowi w tym sezonie, i jedna z najwyższych w tym sezonie przeciwko Bostonowi (osiem, zbiórka zdobyta przez Marka Williamsa z Hornets w listopadzie i remis z Jalenem Durenem z Detroit w grudniu). .

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:26 GMT+1

Czy wierzymy?

„Don’t Stop Believing” podczas występu w AAC. Być może symboliczne przypomnienie dla wszystkich… nie ma czegoś takiego jak Południowe Detroit. Ponieważ to jest Kanada.

• Sobota, 15 czerwca 2024 r. o 3:25 GMT+1

Nie bostońska noc

Celtics mają 7 na 21 punktów w czwartym meczu, w tym przerażający 1 na 12 z zakresu float. Część zasługi należy się obronie Mavericks, ale stary, to kiepski finisz.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:24 GMT+1

Brak pronacji

Porzingis, jak niektórzy oczekiwali, nie znajduje się w tej chwili na ławce rezerwowych drużyny Boston, po tym jak nie rozegrał ani sekundy doliczonego czasu gry w pierwszej połowie.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:19 GMT+1
  • Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:14 GMT+1

Luca dostosowuje swoją grę

Luca wymyślił, jak pozwolić, aby przestępczość działała na jego korzyść, zamiast wszystko stwarzać. Atakuje blok, wykorzystując swoje ciało i schodząc w dół.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:13 GMT+1

32 punkty.

To największa strata Celtics w jakimkolwiek meczu w tych play-offach.

– Keerthika Uthayakumar (@Keerthikau) 15 czerwca 2024 r

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:09 GMT+1

Gafford wywołuje emocje

Cóż za początek trzeciej kwarty w wykonaniu Daniela Gafforda. Właśnie wykonał krok w tył Tatuma 3 po wykończeniu piłki od Luki, uderzeniu w słupek i dołączeniu z linii.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 3:08 GMT+1

Boston pozostaje podzielony

Po raz drugi (przynajmniej) tego wieczoru Jrue Holiday podaje po rzucie rożnym, aby kopnąć piłkę w róg; Kończy się dobrą passą, walką na krawędzi i niecelnym strzałem, który eliminuje Dallas z przejścia. Następnie Daniel Gafford oddał długi, głośny strzał i wynik był 29-67-38 MAF.

• Sobota, 15 czerwca 2024 r. o 2:48 GMT+1

Czy to złe?

Dla Bostonu 35 punktów to najmniejsza liczba prób zdobycia bramki w jednej połowie przez Celtics w całym sezonie.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 2:48 GMT+1

Do przerwy Mavs prowadzili 61:35

Świetna akcja Dallas na zakończenie kwarty: gdy Luka wszedł na boisko, Maxi Kleber przeciął piłkę spod krawędzi w prawy róg wokół ekranu bazowego. Luka, który był w powietrzu i miał już wystrzelić pływaka, dostrzegł go i rzucił dzikim podaniem do Klebera w narożniku. Clipper schodzi z ekranu czysty, łapie i wygrywa. Doskonałe zakończenie niemal idealnej połowy Mavs, którzy do przerwy prowadzili 61-35.

• Sobota, 15 czerwca 2024 o 2:47 GMT+1

Zobacz maszynkę Maxi

Nadszedł czas na transformację Maxi Clipper. Tuż przed przerwą rzut za 3 punkty z rzutu karnego pozwolił Dallas utrzymać przewagę 26 punktów do przerwy. Bardzo się wahał i był oporny przed kręceniem wszystkich seriali, ale gdy zbliżał się czas, nie miał innego wyjścia, jak tylko zacząć.