Dwa sety w meczu Muchova - Linette. "Ona w ogóle nie popełnia błędów"

2 dni temu

Magda Linette odpadła z turnieju WTA 500 w Eastbourne już w drugiej rundzie. Polka przegrała 4:6, 1:6 z Czeszką Karoliną Muchovą, która dopiero wróciła do gry po dziesięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. Zeszłoroczna finalistka Roland Garros pokazała, iż gwałtownie może wrócić do dobrej formy. Na turnieju w Eastbourne kończą się przygotowania Linette do wielkoszlemowego Wimbledonu, który jest najważniejszym turniejem na kortach trawiastych.
Od zakończenia wielkoszlemowego Roland Garros Magda Linette (46. WTA) przygotowuje się do najważniejszego turnieju na kortach trawiastych, a więc Wimbledonu. W turnieju WTA 250 w ’s-Hertogenbosch Linette odpadła już w pierwszej rundzie po porażce 7:6, 3:6, 5:7 z Amerykanką Robin Montgomery (160. WTA). Potem Polka przeszła przez kwalifikacje w turnieju WTA 500 w Eastbourne i wygrała 1:6, 7:6, 6:4 z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową (25. WTA).

Ukrainka wywołała burzę tą okładką. Kibice reagują. "Musi być naga?"

Rywalką Linette w drugiej rundzie w Eastbourne była Czeszka Karolina Muchova (35. WTA), a więc finalistka Roland Garros z zeszłego roku. Niedawno Czeszka wróciła do gry po prawie dziesięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. To był ich czwarty pojedynek w historii. Muchova wygrała dwa mecze (6:1, 6:1 w finale w 2019 r. w Seulu i 6:3, 6:1 w pierwszej rundzie w Dosze w 2020 r.), a Linette triumfowała w ćwierćfinale w Nowym Jorku w 2019 r. (6:7, 6:4, 7:6).
Finalistka Roland Garros za mocna dla Linette. "W ogóle nie popełnia błędów"
Mecz przeciwko Muchovej nie zaczął się najlepiej dla Linette. Już w pierwszym gemie serwisowym Polka została przełamana, a Czeszka pokazywała, iż brakowało jej gry na wysokim poziomie. Linette miała dwie okazje do odrobienia straty przełamania, ale nie wykorzystała żadnej z nich. - Ona w ogóle nie popełnia błędów - mówiła Klaudia Jans-Ignacik w transmisji Canal+ Sport. W trzecim gemie Muchova miała drugiego break pointa w meczu, ale Linette zdołała się obronić.

Wieszczą przed Wimbledonem. Decyzja Świątek była "błogosławieństwem"

W grze Muchovej imponowała m.in. reakcja po drugim podaniu Linette. Czeszka niemal od razu ruszała do siatki i kończyła akcje w stylu Petry Kvitovej. W szóstym gemie Linette miała dwie okazje do przełamania i wyrównania na 3:3 w secie, natomiast ich nie wykorzystała. Muchova mogła zamknąć seta w dziewiątym gemie, w którym miała trzy piłki setowe, ale Linette wróciła ze stanu 0:40 i utrzymała własne podanie. Ostatecznie Muchova wygrała seta 6:4 w 51 minut.
Pierwszy gem w drugim secie był niezwykle wyrównany i ważny, zwłaszcza ze względu na to, iż to był jedyny moment, w którym doszło do przełamania w pierwszym secie. Łącznie rozegrano w nim 22 punkty. Muchova przełamała Linette dopiero za czwartym razem, a Magda nie wykorzystała pięciu okazji do wygrania gema przy własnym podaniu. Stopniowo przewaga Muchovej zaczęła rosnąć. Linette została przełamana po raz drugi i przegrywała 0:3.

Wydawało się, iż czwarty gem będzie punktem zwrotnym dla Magdy w tym secie. W nim tenisistki zagrały 17 punktów, a Linette miała trzy break pointy. Ostatecznie żaden z nich nie został wykorzystany, a Czeszce dopisywało też szczęście, więc było 4:0 dla Muchovej. Rywalka miała break pointa na 5:0, ale Linette zdołała się obronić i utrzymała własne podanie. Finalnie Muchova wygrała seta 6:1 i awansowała do kolejnej rundy.
Muchova zagra w ćwierćfinale turnieju w Eastbourne z Amerykanką Madison Keys (12. WTA), która pokonała 7:6, 6:1 Ukrainkę Anhelinę Kalininę (44. WTA).