Drugie zwycięstwo juniorek młodszych w Austrii

4 godzin temu

Reprezentacja Polski juniorek młodszych pod wodzą selekcjonera Andrzeja Niewrzawy w drugim towarzyskim spotkaniu przeciwko Austrii ponownie pokonała rywalki, tym razem wynikiem 21:16.

Austria – Polska 16:21 (8:14)

Polska: Floriańczyk, Żurawska, Maćkowiak – Kuchczyńska 2, Studzińska 1, Sadowska 1, Purzyńska 2, Litwiniuk 1, Jankowska, Tobolewska 1, Cielątkowska 2, Trochimczyk, Kiniorska, Mrożek, Worożańska 7, Kwiatkowska 1, Urbaniak 3.

Kadra juniorek młodszych trwające zgrupowanie szkoleniowe rozpoczęła w niedzielę 20 października w COS Zakopane. Młode Biało-Czerwone przez kilka dni przygotowywały się do towarzyskiego dwumeczu z reprezentacją Austrii, który zaplanowany został na piątek i sobotę w położonym nad rzeką Dunaj mieście Tulln.

Pierwsze spotkanie potoczyło się po myśli Biało-Czerwonych. Polki już do przerwy prowadziły 11:9, a po zmianie stron do swojej zaliczki dołożyły jeszcze jedną bramkę, wygrywając ostatecznie wynikiem 24:21.

W sobotę Biało-Czerwone ponownie dość gwałtownie przejęły inicjatywę. Po początkowej wymianie gol za gol nasze kadrowiczki popisały się serią trzech goli, dzięki czemu uzyskały prowadzenie 5:2. Niedługo później młode Polki powtórzyły swój wyczyn, efektem czego różnica wzrosła do sześciu “oczek” (10:4). Taki dystans utrzymał się zresztą do przerwy (14:8).

W trakcie drugiej połowy Biało-Czerwone kontynuowały dobrą grę, dzięki czemu utrzymywały wypracowaną zaliczkę. Pierwsze skrzypce w polskim ataku odgrywała Amelia Worożańska, autorka aż siedmiu goli. Tyle samo wynosiła także najwyższa w meczu przewaga naszego zespołu (20:13). W samej końcówce Austriaczki potrafiły jednak nieco zniwelować straty, a mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Andrzeja Niewrzawy wynikiem 21:16.