Dokumenty w CANAL+: -Listopad w Planete+ i Canal+ 360

satinfo24.pl 1 miesiąc temu

Ciekawość świata. Pielęgnujmy ją w sobie, karmy i podsycajmy. Świat pełen jest niesamowitych zjawisk. Pełna niesamowitych wydarzeń jest jego historia. Z przebogatej biblioteki programów dokumentalnych w CANAL+, pasjonat każdego wycinka wiedzy znajdzie interesujące kąski dla siebie. Założymy się? No to patrzcie! Listopad w CANAL+ sypie ciekawymi propozycjami z różnych dziedzin.

Planete+

“Monachium 1972”, HIT PLANETE+, już dostępny w serwisie CANAL+ online.

Fabularyzowana seria na podstawie materiałów archiwalnych. 5 września 1972 w czasie Igrzysk, grupa palestyńskich terrorystów z “Czarnego Września” wtargnęła na teren zawodów i wzięła jako zakładników zawodników izraelskich. Sprawcy domagali się uwolnienia swoich rodaków przetrzymywanych w Izraelu. Trzyodcinkowy serial ukazuje, co stało się tego feralnego dnia w wiosce olimpijskiej, prowadzi przez trudne negocjacje, aż po tragiczny koniec wydarzeń na lotnisku, który przyniósł śmieć dziewięciu zakładnikom (wszystkim wziętym do niewoli w ramach zamachu, dwóch zginęło na samy początku, w czasie próby obezwładnienia), pięciu napastnikom i jednemu oficerowi niemieckiej policji. Wbrew oczekiwaniom opinii publicznej Igrzyska nie zostały przerwane.

POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE 5, pasmo PLANETE+ SERIE, produkcja CANAL+, już w ofercie serwisu CANAL+ online. Nowe odcinki w poniedziałki o godz. 18:40 na PLANETE+ i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Kolejny sezon uznanej przez widzów serii dokumentalnej pokazującej piękno Polski. Ta odsłona POLSKI Z GÓRY zaprezentuje z lotu ptaka najpiękniejsze obiekty zabytkowe. Będziemy towarzyszyć kamerze, dzięki której z lotu ptaka przyjrzymy się budowlom, a lektor opowie o ich fasonującej historii. Przemierzymy kraj zaczynając od Śląska, potem zwiedzimy okolice Zalewu Wiślanego, południową Wielkopolskę, Pomorze, okolice Warszawy, czy województwo kujawsko-pomorskie.

W Chałupkach zobaczymy pałac, który przez blisko 100 lat był własnością słynnych Rothschildów – najbogatszego rodu bankierów w Europie. W Smoleniu będziemy mogli podziwiać twierdzę, która w latach świetności była własnością ukochanej żony Władysława Jagiełły. W województwie kujawsko-pomorskim odwiedzimy budowle, z którymi związane było życie Fryderyka Chopina, we Fromborku poznamy natomiast wzgórze katedralne, gdzie znaczą część życia spędził Mikołaj Kopernik i gdzie ostatecznie sformułował poglądy, które zrewolucjonizowały astronomię. Program wyjaśni też, w jaki sposób miejscowy pałac w Teresinie był związany z najdłuższym procesem kryminalnym w historii polskiego sądownictwa. To tylko przykłady. Fascynujących opowieści z historii Polski jest w programie znacznie więcej.

“Kto ukradł mózg Einsteina?”, pasmo SZOK DOK, już dostępne w serwisie CANAL+ online.

Czasami życie prześciga najbardziej wybujałą wyobraźnię. 18 kwietnia 1955 roku patolog przeprowadzający sekcję zwłok Alberta Einsteina kradnie mózg zmarłego naukowca. Ma nadzieję, iż jego zbadanie pozwoli mu zdefiniować źródło geniuszu, co jego samego okryje sławą wybitnego naukowca. Zamiast tego, przez następne pięćdziesiąt lat kryje cenny narząd w kartonowych pudłach, nigdy nie osiągnąwszy zakładanego celu.

Film opowiada mało znaną i przerażającą historię doktora Thomasa Stoltza Harveya. Podczas, gdy rodzina Einsteina żąda zwrotu mózgu Alberta, Thomas po pocięciu organu na 240 kawałków, kolejne pół wieku ukrywa go w piwnicach, bagażnikach samochodów i kartonach. Tymczasem jego życie osobiste i zawodowe zaczynają się walić. Traci pracę, rozpadają się trzy małżeństwa, a po osiemdziesiątce kończy jako stróż pracujący na nocną zmianę w fabryce tworzyw sztucznych. W szafie przez cały czas ma mózg Einsteina. Dokument zawiera bogate archiwum, wywiady z osobami, które najlepiej znały Harveya i rzadki dostęp do jego nagrań.

“360° Świat bez granic 9”, pasmo PALNETE+ SERIE, nowe odcinki 11.11 godz. 17:00 w PLANETE+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Argentyna. Kraj koni i … może tego nie wiecie, także polo. Polo, które w Argentynie jest tradycyjnie sportem męskim. Ale, ale. Świat się zmienia. Czy kobiety w Argentynie wywalczą sobie miejsce w tej zdominowanej przez mężczyzn dyscyplinie? Wraz z nadejściem wiosny tysiące płazów wybudza się z zimowego odrętwienia i kierując się instynktem stara się dotrzeć do miejsc lęgowych. W Estonii mieszkańcy mobilizują się, aby pomóc im bezpiecznie przejść przez drogi. Maine – stan w północno-wschodnich USA. Homar jest tu od wieków bardzo pożądanym zasobem. To przysmak poszukiwany przez smakoszy na całym świecie. Jednak połowy homarów stały się zagrożeniem dla wielorybów biskajskich, które muszą stawić czoła tysiącom metrów pionowych sieci i pułapek. Mogą się w nie zaplątać i zginąć w straszliwych cierpieniach. Ta sytuacja skłoniła rząd amerykański do poddania połowów homarów licznym ograniczeniom, co zmusiło rybaków do zastanowienia się nad nowymi, bezpiecznymi dla oceanicznej fauny metodami połowu.

Te oraz inne interesujące historie zebrali twórcy nowej serii “360° Świat bez granic”. To wspaniała wyprawa po ziemskim globie, dla wszystkich interesującego fascynujących historii z różnych zakątków kuli ziemskiej.

“Hannu – zaklinacz rysi”, HIT PLANETE+, premiera w PLANETE+ 22.11 godz. 16:00 i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Po rozwodzie i poważnym wypadku, Hannu mieszka samotnie na farmie w pobliżu jeziora Köyhäjärvi w zachodniej Finlandii. To środowisko bogate w lasy, pola i bagna, które stanowi dom nie tylko dla Hannu, ale też dla wszelkiego rodzaju dzikich zwierząt – w tym rysia euroazjatyckiego. W wyniku zbiegu okoliczności Hannu zaczyna czuć niezwykłą więź z tymi kotami. To wyzwala w nim nową energię życiową.

Hannu ustawia kamery w lesie. niedługo 23 kamery nagrywają cuda dzikiej, północnej natury: łosie, wilki, jelenie, ptaki, wydry, lisy, psy – i rysie. Hannu zaczyna coraz lepiej poznawać ten fascynujący gatunek, przepięknych, dzikich kotów Europy. Poznaje ich zwyczaje i siedliska, relacje i cechy indywidualne każdego z osobników, z którym ma styczność. Nadaje im imiona i zostawia dla nich wiadomości. Dwukrotnie ratuje życie samicy i jej młodych.

“Komensky. Edukacja tworzy człowieka” pasmo BIOGRAFIE, premiera 23.11 godz. 22:00 w PLANETE+ i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Film dokumentalny opisuje losy Jana Amosa Komenskiego – pedagoga, filozofa, teologa, literata i historyka, który dzięki swoim przekonaniom i poglądom stał się bodaj najsłynniejszym czeskim emigrantem. Większość życia spędził z dala od ojczyzny. Dzięki swoim wyjątkowym pomysłom, które utrwalił w prawie 200 książkach i pismach wyprzedził swoje czasy i wywarł wpływ na cały świat. Dziedzictwo literackie Komenskiego jest bardzo obszerne i różnorodne. Pisał po łacinie oraz w bogatym i efektownym języku czeskim. Tworzył pisma encyklopedyczne, a ukoronowaniem jego twórczości są tzw. “Wszelkie prawa rzeczy ludzkich”, oparte na całej ówczesnej wiedzy. Do najsłynniejszych dzieł należą “Drzwi Języków”, “Świat w obrazach”, ale także fenomenalne “Labirynt świata i raj serca”.

“Ostatnie słowa Charlotty Masaryk”, pasmo BIOGRAFIE, premiera 30.11 godz. 22:00 na PLANETE+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Dokumentalny dramat o pierwszej damie, która znacząco wpłynęła na poglądy prezydenta Czechosłowacji Tomáša Garrigue Masaryka. Tematem filmu jest dramatyczna historia fatalnego spotkania dwóch silnych osobowości, które w zasadniczy sposób wpływają na bieg historii Czech: Charlotte i Tomáš’a. Niewielką przesadą byłoby stwierdzenie, iż bez Charlotte Republika Czechosłowacka nigdy by nie powstała. Film z lekkim humorem przypomina zapomniane w tej chwili zasady etyczne życia Charlotte i TGM: lojalność, uczciwość, wiążący charakter uścisku dłoni i oczywiście „nie bój się i nie kradnij”.

Canal+ 360

“Kroos” już w ofercie serwisu CANAL+ online.

Prawdziwa gratka dla fanów piłki nożnej!

Niewiele ikon futbolu jest nieustannie podziwianych na całym świecie za mistrzostwo techniczne i umiejętność kontrolowania meczu, zdobywając przy tym niemal każdy istotny tytuł. W każdym pokoleniu jest niewielu takich graczy, a Toni Kroos na pewno jest jednym z nich.

Film dokumentalny „Kross”, wyprodukowany przez zdobywcę Emmy Leopolda Hoescha, przedstawia losy Toniego i jego drogi z małego miasteczka Greifswald w Niemczech Wschodnich do piłkarskiej stolicy świata, Realu Madryt. Film wyjątkowy prezentuje fenomenalnego sportowca, a jednocześnie skromnego i powściągliwego człowieka poza boiskiem. Jego drużyny zdobywały najważniejsze tytuły mistrzowskie w świecie piłki: Ligę Mistrzów UEFA, Puchar Świata FIFA, mistrzostwo Hiszpanii, Puchar Hiszpanii i Bundesligę.

Wielokrotnie nagradzany reżyser Manfred Oldenburg przy realizacji filmu uzyskał bezprecedensowy dostęp za kulisy, do zamkniętego świata międzynarodowego futbolu. Dzięki temu film zawiera ekskluzywne zdjęcia i wywiady z wielkimi osobistościami sportu, takimi jak: Zinédine Zidane, Pep Guardiola, Luka Modrić i Sergio Ramosa. Florentino Pérez i Uli Hoeneß, historyczni prezydenci odpowiednio Realu Madryt i Bayernu Monachium, otwierają przed nami swoje drzwi, a piosenkarz Robbie Williams, wielki miłośnik piłki nożnej, wyraża swoją opinię na temat „niesamowitego Kroosa”.

“Samotna wyprawa przez Arktykę”, premiera na CANAL+ 360 10.11 godz. 18:00 i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

W niektórych regionach świata zmiany klimatyczne są bardziej odczuwalne niż gdzie indziej.

Francuski odkrywca Alban Michon, specjalista w nurkowaniu pod lodem, dokonał pierwszego na świecie samotnego przekroczenia „Przejścia Północno-Zachodniego” Arktyki. Obładowany ponad 180 kilogramami sprzętu Alban przejechał prawie 500 kilometrów, stawiając czoła temperaturom sięgającym -53°C. Film ten to opowieść o niezwykłej przygodzie na krze i pod nią.

“Zabójcze drogi”, seria, premiera na CANAL+ 360 13.11 godz. 20:00 i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Drogi to tak naprawdę coś więcej niż tylko szare pasy asfaltu, które umożliwiają nam dotarcie na wymarzone wakacje. Od stuleci są one ratunkiem dla ludzkości. Umożliwiają wymianę towarów, dostarczenie do potrzebujących pomocy medycznej i podstawowych produktów, czy dotarcie do ofiar klęsk. Nigdy się nad tym nie zastanawiamy podróżując po coraz bardziej gładkich autostradach, ale w niektórych krajach drogi niosą ze sobą także wielkie zagrożenie.

W tej serii odważyliśmy się podróżować po najniebezpieczniejszych i najbardziej śmiercionośnych drogach świata, m.in. w Boliwii, Gruzji, Afganistanie, Republice Południowej Afryki, Indiach, Madagaskarze, Szkocji i Australii.

“Polarna stacja motoryzacji: Arjepolog” film dokumentalny, premiera na CANAL+ 360 17.11 godz. 18:00 i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Arjelopog. Nie słyszeliście? Nic dziwnego. To małe, liczące zaledwie 2000 mieszkańców miasteczko w Szwecji, 50 km na północ od koła podbiegunowego. Natomiast o ile macie auto, to jest duża szansa, iż było ono testowane właśnie tam.

W 2006 roku BMW wybudowało w Arjepolog, za bagatela prawie 20 mln euro, tor doświadczalny dla swoich aut. Jest kilka znaczących koncernów samochodowych, które nie testują tam swoich nowości. Dlaczego właśnie na końcu świata? Dlatego, iż za darmo znajdują tam ekstremalne warunki, co znacznie ogranicza nakłady, które trzeba by ponieść na ich wytworzenie gdzie indziej. Po drugie dlatego, iż ograniczona liczba mieszkańców zmniejsza ryzyko przecieków o prototypach. Co interesujące “sezonem” testów są najmroźniejsze miesiące, kiedy temperatura spada jak najniżej. A tam potrafi do -50 stopni Celsjusza.

“Grip – W świecie supersamochodów” seria, premiera na CANAL+ 360 20.11 godz. 20:00 i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

“Grip” to czysta rozrywka motoryzacyjna i euforia z jazdy bez ograniczeń. Ten nowy format magazynu samochodowego dostarcza informacji o tym, co dzieje się pomiędzy przednią i tylną osią. Kamery o wysokiej rozdzielczości rejestrują to, co niewidoczne gołym okiem. Dynamiczna, współczesna muzyka i szybkie techniki montażowe sprawiają, iż ten magazyn motoryzacyjny staje się najwyższej jakości rozrywką wizualną. Gospodarzem programu jest Matthias Malmedie.

foto,źródło. Canal+ Polska

Idź do oryginalnego materiału