Dallas Mavericks vs. Wyniki na żywo i statystyki Minnesota Timberwolves — 30 maja 2024 r. GameTracker

biotworzywa.com.pl 1 miesiąc temu

MINNEAPOLIS (AP) Luka Doncic był w swoim żywiole, oddając strzały z całego kortu, uciszając publiczność i posyłając przebiegły uśmiech, gdy Dallas Mavericks rozgrywali nokaut.

Teraz jedna z młodych supergwiazd światowego futbolu wybiera się po raz pierwszy na finały NBA.

Danczyk zdobył 20 punktów w pierwszej kwarcie w swojej 36. sesji po sezonie, a Mavericks pokonali Minnesota Timberwolves 124:103 w czwartkowy wieczór i zapewnili sobie pięć meczów do finału Konferencji Zachodniej.

„Poinformował swoich kolegów z drużyny, iż nadszedł czas i muszą podnieść poprzeczkę” – powiedział trener Jason Kidd. „Wysłał zaproszenia i wszyscy przyszli”.

Kyrie Irving również zdobył 36 punktów dla drużyny Mavericks, która zdobyła 61% z 61% skuteczności, zapewniając 29-punktowe prowadzenie, po czym większość fanów wstała na pierwszą przerwę na przekąskę, aby rozrzedzić niegdyś podekscytowany tłum. W trzeciej kwarcie Mavs mieli passę 36 bramek, co w dalszym ciągu chroniło Timberwolves przed niebezpieczeństwem.

„Kładąc się wczoraj wieczorem do łóżka, a dziś rano rozpoczynając strzelanie, miałem dużo pewności siebie” – powiedział Irving. „Zagramy jeden z naszych najlepszych meczów”.

Numer 1 na Zachodzie przed finałami NBA, które rozpoczną się 6 czerwca w Bostonie, i będzie to ich pierwszy występ od czasu, gdy Kidd zdobył mistrzostwo, grając dla nich w 2011 roku. Zajmujący 5. miejsce Mavs potrzebują pełnego tygodnia odpoczynku. Celtics będą mieli 10 dni pomiędzy meczami po pokonaniu Indiany w finale Konferencji Wschodniej.

Anthony Edwards zdobył 28 punktów, a Karl-Anthony Towns miał 28 punktów i 12 zbiórek dla rozstawionych z trzeciej pozycji Wolves, którzy wraz z miażdżącym defensywą duetem Doncićem i Irvingiem pokonali Phoenix w pierwszej rundzie, a następnie pokonali obronę. Denver jest mistrzem w serii siedmiu gier.

„W tej serii nigdy tak naprawdę nie dogadywaliśmy się jako zespół, choćby w jednym meczu” – powiedział Edwards. „W ciągu ostatnich kilku serii wszyscy klikaliśmy w tym samym czasie i tworzyliśmy sceny i takie tam. Tutaj po prostu nie klikaliśmy w tym samym czasie.

Irving poprawił swój bilans do 15-1.

Dancic zaczął 4 na 4, uderzając tęczę z wysokości 28 i 31 stóp, po czym z każdym świstem wracał do gadania o śmieciach z kibicami z kortu.

„To mnie motywuje” – powiedział Danzig. – Teraz wszyscy to wiedzą.

W pierwszej kwarcie zakończył serię 17-1, trafiając na 32 stopy, a po dziewięciu minutach osiągnął wynik 28-5.

„Myślałem, iż ustawię dobrą zasłonę, odwróciłem się, a on strzelał z połowy kortu” – powiedział środkowy Daniel Gafford.

Dla Danziga była to druga 20-punktowa kwarta w jego posezonowej karierze, po 21-punktowej czwartej kwarcie w finale Konferencji Zachodniej, w której przegrał z Golden State w 2022 roku. Został wybrany MVP serii.

Doncic, który zdobył 14 punktów na 22 i zebrał 10 zbiórek, oraz jego zawzięty pomocnik Irving, który swój pierwszy mistrzowski pierścionek zdobył w Cleveland w 2016 roku, byli gwiazdami serii, gdy Wilki miały dobrą passę w pierwszym sezonie. Gorzkie – ale być może ostatecznie korzystne.

„Nie możesz pominąć żadnego kroku. W przyszłym roku Zachód stanie się potworem, jak to dzieje się co roku. W tym roku zrobiliśmy wiele rzeczy lepiej” – powiedział trener Wolverines, Chris Finch. „Jestem naprawdę dumny z naszych chłopaków. Zbuduj kolejny fundament, aby dotrzeć tam, gdzie chcemy.

Za każdym razem, gdy nie słychać było gwizdka, choćby gdy poufale i uporczywie machał do sędziów, 25-letni Doncic od początku do końca grał z niezachwianą pewnością siebie i niezachwianą radością. Fani wyśmiewali go jako „flopera”. Wykonując rzuty wolne w trzeciej kwarcie, Doncic śmiał się i żartobliwie wypowiadał te słowa razem z nimi.

Nowicjusz Mavs o wzroście ponad 2,5 metra, Derek Lively II, odbił się od skręcenia szyi, które wykluczyło go z gry we wcześniejszej fazie meczu, przywracając pełną ochronę obręczy w połączeniu z Gaffordem, co pomogło przeszkodzić Rudy’emu Gobertowi na słupku i pomogło wszystkim innym spróbować. Uderz w kosz. Gafford miał 11 punktów i dziewięć zbiórek, a Lively dodał dziewięć punktów i osiem zbiórek.

Edwards, mimo iż w 27 meczach play-off zdobył 25 punktów po raz 15., miał problemy z odnalezieniem rytmu wśród wszystkich dwuosobowych drużyn. Mimo całego postępu w tym sezonie Wilkom przypomniano, iż pomimo jego dynamicznych umiejętności i sprzęgłowej mentalności, przez cały czas nie mają mistrzowskiego ataku.

W decydującej pierwszej połowie mieli tak wiele posiadania piłki, co zaowocowało sukcesem, a trenerzy mieli trudności ze znalezieniem grupy, która byłaby w stanie grać ze sobą w harmonii.

Gdy minęły ostatnie sekundy drugiej kwarty, Edwards wjechał na boisko i kopnął piłkę do Kyle’a Andersona w róg, który skierował ją z powrotem do Downs na skrzydle, ale nie udało mu się uzyskać takiego efektu, jakiego oczekiwał. Wrócił do Andersona, który próbował podejść blisko, ale zegar czasu akcji dobiegł końca.

PJ Washington, który zdobył 12 punktów, nagiął ramiona, aby uczcić kolejną zapierającą dech w piersiach linię obrony Mavs.

„Wygrali serię. Wygrali serię. Zasłużyli na tę serię. Gratulacje dla nich i całego ich personelu. Prowadziło ich dwóch światowej klasy graczy, którzy grali na światowym poziomie” – powiedział Finch.

Prawa autorskie 2024 STATS LLC i Associated Press. Jakiekolwiek komercyjne wykorzystanie lub dystrybucja bez wyraźnej pisemnej zgody STATS LLC i The Associated Press jest surowo zabronione.