[CLJ] Kolejny kompletny weekend

rakow.com 1 tydzień temu

Oba zespoły Rakowa zmagające się w rozgrywkach CLJ odniosły w sobotę zwycięstwa w stosunku 3:0. Juniorzy młodsi wygrali z GKS-em Tychy, a trampkarze z Parasolem Wrocław.

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa w sobotę pokonali 3:0 GKS Tychy i odnieśli szóste kolejne zwycięstwo. Podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego przełamali defensywę tyszan w 39. minucie rywalizacji. Michał Gaża utrzymał piłkę w polu karnym i wystawił ją wbiegającemu Bartoszowi Pszczółkowskiemu, a ten efektownym trafieniem pokonał bramkarza gospodarzy.

5 minut po wznowieniu gry w drugiej połowie kolejną liczbę do statystyk dorzucił popularny "Pszczoła". Wahadłowy przeprowadził akcję prawą stroną boiska, celnie dograł do Maksyma Pluty, a ten podwyższył na 2:0. Wynik ustalił w 83. minucie rezerwowy Krystian Siedlaczek po asyście Jana Mordaki.

Po siedmiu kolejkach Raków U-17 w dalszym ciągu prowadzi w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17. Medaliki dysponują 3 punktami przewagi nad Lechem Poznań i 4 nad Śląskiem Wrocław. Wrocławianie mają jedno spotkanie zaległe. Naszym następnym rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy - Raków U-17 0:0

Bramki: Pszczółkowski (39'), Pluta (50'), Siedlaczek (83')

Raków U-17: Czeremski, Mirowski, Całko, Siuda, Psczółkowski (85. Janczyk), Wilk (54. Zuluaga Orozco), Pokora (53. Siedlaczek), Mordaka (85. Liberda), Reece Dziedziński (67. Filec), Gaża (75. Reed Dziedziński), Pluta (61. Kowalczyk).

CLJ U-15

Premierowe 40 minut meczu trampkarzy z niepokonanym dotychczas Parasolem Wrocław było wyrównane. Obie drużyny stworzyły sobie szanse do strzelenia bramki, jednak nie było ich zbyt wiele. Po stronie Medalików najlepszą mieli w 13. minucie Gabriel Sztybor i w 27. minucie Oliwier Sujka. W pierwszej z tych akcji pojedynek z naszym pomocnikiem wygrał bramkarz, w drugiej Oliwier Sujka trafił w słupek, a dobitka Dawida Kaufa okazała się niecelna.

Po zmianie stron podopieczni Pawła Puchały przełamali obronę rywala. W 59. minucie z lewego sektora dogrywał Oliwier Bury, a jego dośrodkowanie wykończył rezerwowy Jakub Tomalski. 7 minut później debiutanckie trafienie w czerwono-niebieskich barwach zanotował Gabriel Sztybor. Zawodnik, który trafił do Akademii Raków z AP Ostróda, wykorzystał podanie od Eryka Figurskiego. Wynik na 3:0 podwyższył w przedostatniej minucie meczu Mateusz Lewandowski, pakując piłkę do siatki po błędzie bramkarza.

Po sobotnim zwycięstwie trampkarze Rakowa plasują się na 6. pozycji w tabeli grupy C CLJ U-15. W kolejnym meczu zespół trenera Puchały zagra na wyjeździe z Lechią Zielona Góra.

Raków U-15 - Parasol Wrocław 3:0

Bramki: Tomalski (59'), Sztybor (66'), Lewandowski (79')

Raków U-15: Surzyn, Kufel, Trela, Barski, Bury (79. Stefanowicz), Saflik (50. Tomalski), Figurski (77. Kałużny), Sztybor, Kulka (69. Lewandowski), Kauf (54. Graczyk), Sujka (58. Terkalski).