[CLJ] 4 punkty Medalików. Zespół U-17 liderem

rakow.com 3 tygodni temu

W sobotę nasi juniorzy młodsi odnieśli czwartą wygraną z rzędu, pokonując 3:1 Poznańską 13 Poznań. Tego samego dnia trampkarze podzielili się punktami z Odrą Opole.

CLJ U-17

Podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego objęli prowadzenie w 9. minucie meczu z beniaminkiem. Precyzyjnie z rzutu rożnego dośrodkował Przemysław Janczyk, a piłkę z impetem wpakował głową do siatki Igor Mirowski. Wynik ten utrzymywał się do 35. minuty. Wówczas arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Wojciech Golak. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie gry juniorzy młodsi Rakowa w dalszym ciągu atakowali, co przyniosło efekt w 64. minucie. Rezerwowy Adam Filec zatańczył w polu karnym i odegrał do Antoniego Wilka, a ten lewą nogą skierował piłkę do siatki. Ten sam duet wystąpił w roli głównej 6 minut później. Tym razem efektownym zwodem i asystą popisał się Antoni Wilk, bramkarza gospodarzy pokonał natomiast Adam Filec. Zawodnicy Poznańskiej 13 nie byli w stanie zareagować na dwa szybkie ciosy i przegrali drugi mecz w sezonie.

Po pięciu kolejkach drużyna trenera Krzysztofa Brzezińskiego wysforowała się na czoło tabeli. Medaliki mają na koncie 12 punktów i z jednym "oczkiem" przewagi wyprzedzają Śląsk Wrocław. W kolejnej serii gier zmierzymy się na własnym boisku z Pogonią Szczecin.

Poznańska 13 Poznań - Raków U-17 1:3

Bramki: Golak (35') – Mirowski (9'), Wilk (64'), Filec (71')

Raków U-17: Czeremski, Mirowski, Całko, Siuda, Janczyk (50. Wilk), Czerepak (55. Zuluaga Orozco), Kowalczyk, Pokora (75. Reed Dziedziński), Gaża (70. Liberda), Pluta (50. Filec), Siedlaczek (50. Trojanowski).

CLJ U-15

Podopieczni Pawła Puchały w starciu z Odrą Opole od początku przejęli inicjatywę. Już w 7. minucie spotkania wynik meczu otworzył Oliwier Sujka, który wykorzystał dośrodkowanie Adriana Kufla. Trampkarze Rakowa atakowali przez całą pierwszą połowę, ale brakowało im konsekwencji w trzeciej tercji boiska. Goście z kolei stworzyli sobie jedną dogodną okazję. W 23. minucie doskonale spisała się obrona Medalików. Najpierw strzał napastnika Odry sparował Dawid Krygiel, a dobitkę nad bramką przeniósł Adrian Kufel.

Na początku drugiej połowy lepiej radzili sobie gracze Odry, którzy w 44. i 48. minucie dwukrotnie trafili do siatki. W każdej z tych sytuacji arbiter dopatrzył się jednak przewinienia. Dziesięć minut po wznowieniu gry po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Nikodem Kałużny. Ekipa trenera Pawła Puchały po raz drugi w okresie musiała kończyć mecz w osłabieniu. Do 74. minuty Medaliki utrzymywali jednobramkowe prowadzenie, ale goście zdołali wyrównać. Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Michał Droński i strzałem głową zdobył gola na 1:1. Mecz zakończył się takim rezultatem.

Po trzech seriach gier trampkarze Rakowa z dwoma punktami na koncie znajdują się na 11. miejscu w tabeli grupy C. W kolejnym meczu zmierzymy się na wyjeździe ze Stadionem Śląskim Chorzów.

Raków U-15 - Odra Opole 1:1

Bramki: Kufel (7') – Droński (74')

Raków U-15: Krygiel, Kufel, Trela, Barski, Bury (41. Tomalski), Saflik, Figurski, Sztybor (46. Kałużny)(56. cz.k.), Kauf (41. Kulka), Lewandowski (46. Terkalski), Sujka (70. Tyliński).