Ciężka jesień wypożyczonych

kkslech.com 2 godzin temu

Latem z Lecha Poznań na wypożyczenie odeszło łącznie siedmiu młodych piłkarzy, w tym pięciu zawodników trenujących na co dzień z pierwszą drużyną. To nie jest dobra runda dla wychowanków akademii Kolejorza, regularnie grają tylko bramkarze, ostatnio więcej zaczął też występować pomocnik Maksymilian Dziuba. Pozostali zawodnicy przepadli.

Mateusz Pruchniewski (Pogoń Siedlce)

Komplet minut i meczów w I-lidze wciąż ma ma Mateusz Pruchniewski. 17-letni bramkarz w 11 spotkaniach nie zachował czystego konta i puścił aż 20 goli. Jego drużyna tej jesieni wygrała tylko raz, Pogoń Siedlce z 5 oczkami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli mając na swoim koncie 3 kolejne porażki.

Mecze: 11
Minuty: 990
Puszczone gole: 20
Czyste konta: 0
Kartki: 0

Krzysztof Bąkowski (Stal Rzeszów)

Bardzo dobrze w Rzeszowie czuje się Krzysztof Bąkowski. Na swoim koncie ma komplet 11 meczów w tym sezonie, w których puścił 11 goli i zachował 3 czyste konta. 21-latek nie zagrał w pucharowym spotkaniu z Pogonią Szczecin, w miniony weekend Stal Rzeszów przerwała serię 5 kolejnych spotkań bez wygranej. Zespół z Podkarpacia jest na 3. pozycji w I-lidze.

Mecze: 11
Minuty: 990
Puszczone gole: 11
Czyste konta: 3
Kartki: 1

Ksawery Kukułka (Wisła Płock)

Lewy obrońca nie znajdował się w kadrze pierwszej drużyny Kolejorza, ale tej jesieni warto wspominać o jego wypożyczeniu. Ksawery Kukułka dotąd wchodził na tzw. „ogony”, wystąpił w 6 meczach na 11 możliwych notując ostatni mecz 26 sierpnia. 20-latek do teraz uzbierał 186 minut, jego Wisła Płock to wicelider tabeli I-ligi, który jednak odpadł z Pucharu Polski po domowej porażce z Wartą Poznań. Kukułka choćby w tym starciu nie dostał szansy.

Mecze: 6
Minuty: 186
Bramki: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Maksymilian Dziuba (GKS Tychy)

19-letni Maksymilian Dziuba (na zdjęciu) w połowie czerwca trafił na roczne wypożyczenie do GKS-u Tychy. Ostatnio zaczął występować trochę więcej, a w minionej kolejce zdobył pierwszego gola trafiając z dystansu w samo okienko. Lewonożny ofensywny pomocnik rozegrał dotąd 635 minut w I-lidze, ale tylko w jednym meczu grał od początku do końca. GKS ma serię 5 ligowych meczów bez zwycięstwa, w tym czasie zdobył tylko jednego gola, którego strzelił właśnie Dziuba. Tyszanie są na 12. miejscu w I-lidze.

Mecze: 10
Minuty: 635
Bramki: 1
Asysty: 0
Kartki: 2

Maksymilian Dziuba z pierwszym trafieniem w GKS Tychy. Co za gol!

Brawo pic.twitter.com/cP44NQtLMh

— Maksymilian Dyśko (@MaksDysko) September 30, 2024

Bartosz Tomaszewski (Stal Stalowa Wola)

Wypożyczenie stopera Bartosza Tomaszewskiego do beniaminka I-ligi to na razie nieporozumienie. 19-latek rozegrał 45 minut w Pucharze Polski (zszedł po pierwszej połowie) i jeden mecz w I-lidze (10 minut). Środkowy obrońca ostatni raz wystąpił pod koniec sierpnia, Stal Stalowa Wola z 5 punktami zamyka tabelę I-ligi.

Mecze: 2 (1 w PP)
Minuty: 55 (45 w PP)
Bramki: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Filip Borowski (Ruch Chorzów)

Pod koniec sierpnia Filip Borowski obrał dziwny kierunek i został wypożyczony do Ruchu Chorzów. „Niebieskich” przejął Dawid Szulczek, który nie stawiał na tego piłkarza w Warcie Poznań, więc tym bardziej decyzja chęci przejścia do tego klubu mogła dziwić. 21-latek dostał 90 minut w pucharowym spotkaniu z dużo niżej notowanym Podhalem Nowy Targ i łącznie 7 minut w 2 kolejkach I-ligi. Ruch Chorzów jest jedenasty w I-lidze, ale chociaż w Pucharze Polski ma łatwe losowania.

Mecze: 3 (1 w PP)
Minuty: 97 (90 w PP)
Bramki: 0
Asysty: 0
Kartki: 0

Jakub Antczak (GKS Katowice)

Jakub Antczak został wypożyczony do GKS-u Katowice już po okresie przygotowawczym i m.in. przez to jest głębokim rezerwowym. 20-letni skrzydłowy ostatni raz w lidze zagrał 16 sierpnia, później 4 mecze ekstraklasowe obejrzał z ławki, raz był poza kadrą. Prawonożny pomocnik dostał za to szansę w Pucharze Polski, w którym GKS Katowice m.in. po golu wypożyczonego lechity wyeliminował lidera I-ligi Termalikę Nieciecza (2:1).

Minuty: 128 (90 w PP)
Bramki: 1 (w PP)