Chan Baldwin piąty na Mistrzostwach Azji

reporternews.pl 19 godzin temu

Chan Baldwin, zawodnik SBR Dojlid Białystok, piąty w singlowym turnieju zakończonych w niedzielę (13.10), Mistrzostw Azji ITTF rozgrywanych w Astanie. Podczas turnieju ograł 9-tą rakietę świata, legendarnego Japończyka Tomokazu Harimoto!

Świetny występ Chana Baldwina, na zakończonych wczoraj Mistrzostwach Azji, gdzie zajął 5-te miejsce w singlowym turnieju. 20-letni mieszkaniec Honk Kongu występować będzie w tym sezonie w superligowej drużynie SBR Dojlid Białystok. W Białymstoku swój debiut będzie miał już w najbliższą niedzielę (20.10), podczas inauguracyjnego meczu z KTS-sem Gliwice.

Chan Baldwin to jeden z najbardziej utalentowanych tenisistów stołowych na świecie. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, w tym zwycięstwa z zawodnikami z absolutnej czołówki świata.

W trwających od 7 do 13 października Mistrzostwach Azji ITTF Chan zajął 5-te miejsce w turnieju singlowym. Odpadł dopiero w ćwierćfinale, w meczu z Japończykiem Shinozuka Hiroto. W turnieju drużynowym oraz turnieju deblowym, Chan także zajął 5-te lokaty.

Jego największym skalpem z Astany, w której rozgrywane były zawody jest bez wątpienia, zwycięstwo z młodą legendą tenisa stołowego, Japończykiem Tomokazu Harimoto. Tomokazu to młody fenomen. Na swoim koncie ma liczne rekordy jako najmłodszy zwycięzca turniejów z cyklu ITTF World Tour Grand Finals.