Były bramkarz Manchesteru United ruszył z pięściami na kibica swojego klubu

W sobotę 21 września Boca Juniors przegrali u siebie z River Plate 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Manuel Lanzini. Po ostatnim gwizdku bramkarz gospodarzy Sergio Romero nie wytrzymał obelg kibiców i starł się z jednym z nich. Szarpaninę przerwały służby bezpieczeństwa oraz inni piłkarze. Po wszystkim Romero posypał głowę popiołem.
W meczu 15. kolejki argentyńskiej ekstraklasy Boca Juniors przegrali z River Plate 0:1. Spotkanie odbyło się na Estadio Alberto J. Armando w Buenos Aires. Jedynego gola w 20. minucie Manuel Lanzini. Były piłkarz West Hamu United ruszył w kierunku piłki odbitej przez bramkarza gospodarzy i wpakował ją do siatki.

Mecz był bardzo ostry, sędzia Nicolas Ramirez zmuszony był pokazać piłkarzom obu drużyn aż dziesięć żółtych i jedną czerwoną kartkę. W 102. minucie czerwoną kartkę - po drugiej żółtej - obejrzał Cristian Lema.

Wściekły Sergio Romero starł się z kibicem po porażce swojej drużyny
Po ostatnim gwizdku emocje nie opadły. Kiedy obie drużyny schodziły z murawy do szatni, niektórzy z kibiców gospodarzy zaczęli słownie atakować piłkarzy. Dostało się m.in. bramkarzowi zespołu Boca Juniors - Sergio Romero. Ten nie wytrzymał ciśnienia i zdecydował się stanąć z kibicem twarzą w twarz. Na filmie opublikowanym przez profil TNT Sports Argentina na portalu X widać, jak kibic chciał złapać za gardło Argentyńczyka. Po krótkiej wymianie zdań obu panów rozdzieliły służby bezpieczeństwa, kibice i inni zawodnicy.

Chwilę później Romero udzielił wywiadu przedstawicielom mediów, w którym przeprosił za swoje zachowanie. - Chcę przeprosić fanów Boca - zaczął bramkarz.
- Przepraszam kibica, który mnie obraził. Moja reakcja była niewłaściwa, ponieważ fani mają prawo wyrażać swoje opinie - dodał.

Sergio Romero zawodnikiem Boca Juniors jest od sierpnia 2022 roku. Trafił tam z włoskiej Venezii. Wcześniej występował m.in. w Manchesterze United, Sampdorii, Monaco czy też AZ Alkmaar.

Po 15. kolejkach Boca Juniors zajmują 11. miejsce w tabeli. Kolejny mecz rozegrają z nocy z soboty na niedzielę o godz. 1 polskiego czasu. Wtedy zmierzą się na wyjeździe z Belgrano.