BPT Futures Baden: Biało-czerwoni w drugim meczu pokonali reprezentantów gospodarzy

2 dni temu

Polacy są nie do zatrzymania. Maciej Rudol i Filip Lejawa w drugim pojedynku grupy B zagrali przeciwko Austriakom – Leitner/Waller. Reprezentanci gospodarzy nie zdołali postawić się biało-czerwonym w żadnym z dwóch setów, które padły łupem polskich siatkarzy kolejno do 15 i 17. Wygraną Polacy przypieczętowali awans do kolejnej rundy turnieju.

Znakomite spotkanie polaków

Po inauguracyjnym zwycięstwie 2:0 nad australijskim duetem – Howat/Takken. Macieja Rudola i Filipa Lejawę czekał pojedynek z Austriakami – Leitner/Waller. Reprezentanci gospodarzy w pierwszym spotkaniu grupowym, pomimo porażki w pierwszym secie, pewnie pokonali Ukraińców – Gladun/Likhatskyi.

Trwające niemal 40 minut spotkanie od początku przebiegało ze wskazaniem na duet Polaków. Biało-czerwoni wystrzegali się błędów własnych. Ponadto byli dokładniejsi i bardziej zdecydowani w ataku. Wypracowana w pierwszych minutach obu odsłon przewaga dała swój skutek. W pierwszym secie Polacy zwyciężyli do 15, zostawiając daleko w tyle rywali, których słabością była ofensywa. Drugi set to ponowna dominacja polskich siatkarzy w polu serwisowym, która przełożyła się na wygraną do 17. Dużą przewagę biało-czerwonym dała zagrywka, tylko w tym elemencie punktowali 5 razy. Austriacy natomiast ani razu nie upolowali asa serwisowego. Maciej Rudol zdobył 14 punktów, w tym 2 asy. Filip Lejawa dołoży od siebie 13 'oczek’, z czego 2 blokiem i 2 zagrywką. Znakomite zawody rozegrał Laurenz Leitner, autor aż 18 punktów.

Zwycięstwo nad Austriakami sprawiło, iż Polacy umocnili się na fotelu liderów grupy B. Przełożyło się to także na awans do kolejnej rundy turnieju w austriackim Baden.

Leitner L./Waller (AUT) – Rudol/Lejawa (POL) 0:2

(15:21, 17:21)