Aston Martin chwali Alonso

1 dzień temu



Dyrektor wyścigowy Astona Martina, Mike Krack pochwalił Fernando Alonso za to, jak znosi on trudy obecnego sezonu. Ekipa deklaruje, iż chce zatrzymać Hiszpana na kolejne sezony.

Ekipa z Silverstone, mimo przyjścia Adriana Neweya i wielkich inwestycji radzi sobie dramatycznie słabo i według niektórych reprezentuje “poziom niegodny Formuły 1”.

Nie jest to w smak Fernando Alonso, który powoli żegna się z Formułą 1 i przyznaje, iż prawdopodobnie za 2 lata nie będzie już w niej jeździł. Mimo wszystko znosi on to z godnością, za co jest chwalony przez swoją ekipę.

“Jeżeli spojrzelibyście na to co było rok, dwa lata temu to z pewnością powiedzielibyśmy, iż Fernando zostanie z nami. On sam zdecydował, iż podejmie decyzję w okolicach przerwy letniej, a my jesteśmy zadowoleni z naszego składu kierowców” – mówi Mike Krack.

“Są z nami i należy im się ogromna wdzięczność za to, jak radzą sobie z obecną sytuacją. Rozmawiamy o niej wiele, wiele razy i wiemy, iż w największym stopniu dotyka ona kierowców. Oni są na to najbardziej wystawieni. Mam nadzieję, iż teraz wspólnie będziemy kontynuować naszą pracę” – dodaje.

A co z ewentualnym przejściem Fernando Alonso na emeryturę?

“Fernando nie powinien odchodzić z F1 – jest za szybki” – mówi Krack.

Przypomnę, iż niedawno pojawiły się informacje, iż pozyskaniem Alonso bardzo zainteresowany jest Alpine.

Na podstawie: racingnews365.com



Idź do oryginalnego materiału