Argentyna pokonuje Kolumbię w dogrywce

biotworzywa.com.pl 2 miesięcy temu

MIAMI GARDENS, Floryda – Tym razem był to występ Lionela Messiego, który siedział na ławce rezerwowych Argentyny ze zdartą prawą kostką po tym, jak doznał kontuzji kostki po zejściu z boiska w 64. minucie meczu.y minuta.

To był występ Angela Di Marii, króla strzelców najważniejszych meczów, rozgrywającego swój ostatni mecz dla Argentyny. Nosił opaskę Messiego aż do swojego wyjścia, ściskając Messiego na ławce rezerwowych, aby zakończyć jego międzynarodową karierę.

To bramka dla Argentyny, mistrza Copa America 2024, po zwycięstwie 1:0 nad Kolumbią w finale, delikatnie mówiąc, obfitującym w wydarzenia.

Lautaro Martinez, najlepszy strzelec klubu w tym Copa America, strzelił kolejnego gola w 112. minucie.y Minuta dodatkowego czasu, aby pomóc Argentynie pisać historię.

Argentyna wygrała Copa America 2021. Wygrała także Puchar Świata 2022 w Katarze. Jest to trzeci istotny tytuł międzynarodowy, jaki zdobyła w ciągu trzech lat.

Argentyna, jedna z największych dynastii w historii piłki nożnej, zakończyła kampanię Copa America bez swoich najlepszych zawodników – choćby po przełożeniu meczu na co najmniej godzinę i dwadzieścia minut z powodu niesfornych kibiców, którzy bez biletów przedarli się przez bramki bezpieczeństwa na dwie godziny przed meczem.

Messi próbował mocno biec w 64. minuciey Na minutę przed upadkiem na boisko od razu wskazał na trenerów.

Usunięto prawy but Messiemu, a z lewego ramienia zdjęto kapitańską wstążkę. Powoli wszedł na ławkę rezerwowych Argentyny, po czym po wyjściu wybuchnął płaczem.

Widoczny obrzęk prawej stopy Messiego został uchwycony w transmisji FOX po zdjęciu bandaża i lodu.

Messi w pierwszej połowie doznał kontuzji prawej kostki. Próbował gonić piłkę i kopać ją, zanim opuściła boisko, ale kiedy postawił prawą nogę, zgięła się ona w niewygodnej pozycji podczas strzału. jego lewą stopę.

Ale nie było widać bólu Messiego, kiedy nadszedł czas świętowania.

Argentyna, obrońca tytułu mistrza świata pod wodzą Messiego, zdobyła drugi z rzędu tytuł Copa America.

Kolumbii nie udało się przedłużyć passy 28 meczów bez porażki, przegrywając dwa ostatnie mecze z Argentyną.

USA TODAY Sports udostępniło najnowsze aktualizacje i wydarzenia z niedzielnego meczu w Miami:

Chwilę po tym, jak Lautaro Martinez dał Argentynie prowadzenie 1:0 w drugiej połowie dogrywki, emocje sięgały zenitu, a obie drużyny zaangażowały się w dodatkową zabawę.

Przytul się do argentyńskiej ławki. Lautaro Martinez, najlepszy strzelec klubu w tym Copa America, po raz kolejny zaimponował kolejnym golem.

Martinez strzelił gola w drugiej połowie dogrywki, dając Argentynie prowadzenie 1:0.

Jeśli wynik pozostanie taki sam, mecz zostanie zakończony i nie będą rozstrzygane rzuty karne.

Angel Di Maria i Lautaro Martinez tracą cenną okazję: Argentyna 0, Kolumbia 0

Argentyńczyk Angel Di Maria po pięknym podaniu w pole karne nie poradził sobie z wślizgiem Lautaro Martineza przed siatkę.

Czas drugiej dogrywki: Argentyna 0, Kolumbia 0

Po pierwszej dogrywce zakończonej bezbramkowym remisem, czas na kolejne 15 minut przed rzutami karnymi.

Kostka Messiego jest spuchnięta: Argentyna 0, Kolumbia 0

Spójrz na zdjęcie prawej kostki Messiego.

Po dwóch tercjach zakończonych bezbramkowym remisem w ostatnim meczu Copa America odbędzie się dogrywka. Zespoły rozegrają dwie połowy po 15 minut każda, mając nadzieję na zdobycie gola. o ile po dogrywce wynik meczu będzie przez cały czas remisowy, o zwycięstwie zadecydują rzuty karne.

Główka Nicolasa Gonzaleza jest najbliżej bramki Argentyny: Argentyna 0, Kolumbia 0

Imponująca seria bramek Argentyny, w tym główka Nicolasa Gonzaleza, których potrzebowała do zakończenia meczu. Gra trwa.

Nicolas Tagliafico zostaje złapany na spalonym podczas próby zdobycia bramki przez Argentynę.

Oto smutna scena, w której Messi płacze na marginesie meczu po swoim wyjściu.

Messi upadł na ziemię i natychmiast poprosił o pomoc trenerów. Wyglądało, jakby Messi próbował biec tak szybko, jak to możliwe, ale potknął się.

Kapitanowi zdjęto taśmę, usunięto mu prawy but, a on powoli schodził z boiska pod wpływem emocji podczas 65. minuty finału Copa America.

Messi zakrywa twarz, płacząc na poboczu boiska.

Rozgrywający swój ostatni mecz dla Argentyny Angel Di Maria był o krok od zdobycia kolejnego ważnego gola w ważnym meczu, ale bezskutecznie.

Kolumbia miała szansę rozpocząć drugą połowę, ale nie potrafiła jej wykorzystać.

Messi, który doznał kontuzji prawej kostki, wrócił do udziału w meczu na początku drugiej połowy.

Messi wyglądał w dobrej formie po wspaniałym rzucie rożnym, ale główka Nicolasa Tagliafico minęła bramkę na krótko przed końcem pierwszej połowy.

Wygląda na to, iż Lionel Messi doznał kontuzji prawej kostki w pierwszej połowie finału Copa America.

Messi próbował gonić piłkę i uderzać ją, zanim opuściła boisko, a przed oddaniem strzału unieruchomił prawą stopę, która zgięła się w niewygodnej pozycji. Twarz Messiego wyrażała silny ból, więc kilka razy przewrócił się na plecy w stronę boiska, aby trenerzy ocenili jego stan.

W końcu Messi wstał, aby opuścić boisko, ale nie bez widocznego utykania. Ostatecznie wrócił na boisko i pozostał w grze.

Do kontuzji doszło w 36. minuciey W 13. minucie pierwszej połowy, podczas meczu zakończonego bezbramkowym remisem.

Kolumbijczyk Jefferson Lerma znalazł trochę miejsca i pozwolił na jedno podanie w kierunku bramki. Piłka znajdowała się tuż za lewym słupkiem, a w rękach argentyńskiego bramkarza Depo Martineza.

Lionel Messi miał okazję i oddał mocny strzał, ale kolumbijski obrońca Davinson Sanchez zablokował go na 20 minut przed końcem.

Strzał Kolumbijczyka Johna Cordoby omal nie pozwolił na szybkie prowadzenie.

Przed jego ostatnim meczem z Argentyną córki Angela Di Marii wręczyły mu piłkę przed meczem:

Wydaje się, iż Messi jest gotowy na finał Copa America. Oto najświeższe informacje

Cóż, stadion był pełen, a muzyka wypełniła opóźnienie. Teraz gracze zostaną przedstawieni publiczności.

Podczas rozgrzewki przed meczem Lionel Messi wykonał rzut wolny.

Sytuacja z kibicami próbującymi wejść na stadion Hard Rock spowodowała, iż ​​mecz został przełożony na pół godziny.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 21:15 ET.

Około 20:11 interweniowała policja i bramy otworzyły się, wpuszczając kibiców – ze zeskanowanymi biletami lub bez – na stadion na finał Copa America.

Kibice, którzy nie mieli biletów na zaplanowany na przyszłą niedzielę finał Copa America, wspięli się na płoty i barierki bezpieczeństwa na ponad godzinę przed rozpoczęciem meczu Argentyna-Kolumbia na stadionie Hard Rock.

W USA TODAY Sports strażacy z Miami-Dade opatrzyli co najmniej siedem osób w pobliżu ramp prowadzących na stadion. Ludzie wydawali się być zaniepokojeni, mieli czerwone twarze i otrzymali butelki z wodą, gdy siedzieli na podłodze i wzdłuż niskiego muru.

Messi strzela i prowadzi Argentynę do finału Copa America

Lionel Messi strzelił drugiego gola dla Argentyny w meczu, który pomógł jego drużynie wygrać 2:0 z Kanadą i zakwalifikować się do finału Copa America.

Niemarkowe – Sportowe

Prezydent Joe Biden wygłosi przemówienie do narodu na krótko przed finałem Copa America, zmuszając FS1 do rozpoczęcia meczu o 20:00.

Mecz będzie kontynuowany na stacji FOX po przemówieniu Bidena. Ogłoszono FOX Sports.

Hiszpania zdobyła mistrzostwo Europy 2024 po zwycięstwie 2:1 nad Anglią w niedzielę, a latem 2025 roku może zmierzyć się ze zwycięzcą Copa America 2024. Data ani miejsce nie zostały jeszcze ustalone.

Ostatni finał pomiędzy Copa America a mistrzami Europy rozegrano w 2022 roku, kiedy Argentyna pokonała Włochy.

Mecz Argentyna-Kolumbia będzie transmitowany na antenie FOX w języku angielskim i Univision w języku hiszpańskim.

Jak oglądać: Oglądaj pełną listę meczów Copa America dzięki subskrypcji fuboTV

Transmisję na żywo można znaleźć na FoxSports.com i aplikacji Fox Sports w języku angielskim oraz w serwisie TUDN w języku hiszpańskim.

Tak, Messi weźmie udział w meczu i oczekuje się, iż dziś wieczorem rozpocznie mecz finałowy, który będzie jego dziewiątym meczem w reprezentacji Argentyny.

Co czeka Argentynę w finale Copa America?

Być może Messiemu i Argentynie uda się wykończyć jedną z największych dynastii, jakie kiedykolwiek widział futbol.

Kolejne dzisiejsze zwycięstwo w Copa America byłoby czwartym międzynarodowym tytułem Argentyny w ciągu trzech lat.

Argentyna wygrała Copa America 2021, dwa lata temu pokonała mistrzów Europy 2021 Włochy w finale 2022, a Argentyna zdobyła Puchar Świata 2022 w Katarze.

Co czeka Kolumbię w finale Copa America?

Kolumbia nie mogła rywalizować w Pucharze Świata odbywającym się w Katarze, więc Copa America było ważnym doświadczeniem dla drużyny narodowej i kraju.

Kolumbia ma nadzieję zdobyć drugi tytuł Copa America (2001) i po raz trzeci zagra w finale Copa America (1975, 2001).

Argentyna 2, Kolumbia 1: James Rodriguez może być w stanie stworzyć rzut wolny i zdobyć bramkę, ale Argentyna, aby zdobyć ten tytuł, podobnie jak w innych turniejach, będzie polegać na golach Lionela Messiego i Angela Di Marii, dzięki swojemu starszemu mężowi stanu. Przepraszam moich kolumbijskich przyjaciół. Ale ta argentyńska dynastia nie zakończy się tej nocy. Safieddine, korespondent Lionela Messiego.

Szansa na zwycięstwo Argentyny wynosi +110 w 90-minutowym meczu, szansa na remis wynosi +190, a szansa Kolumbii +320. Według BETMGM. W przypadku trofeum szansa na zwycięstwo Argentyny wynosi -190, a szansa na zwycięstwo Kolumbii +138.

Jak długa jest passa Kolumbii bez porażki?

Kolumbia nie przegrała od 28 ostatnich meczów. Ostatnią porażką była 1:0 z Argentyną w meczu kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 1 lutego 2022 roku.

Rekord Argentyny w ciągu ostatnich trzech lat

Argentyna przegrała tylko trzy z ostatnich 63 meczów. Jego ostatnie trzy porażki to: z Brazylią w półfinale Copa America 2019, z Arabią Saudyjską na otwarciu mistrzostw świata w 2022 r. oraz z Urugwajem w kwalifikacjach olimpijskich w listopadzie ubiegłego roku.

Czy to będzie ostatni mecz Messiego z Argentyną?

37-letnia gwiazda Major League Soccer z Interu Miami, Messi, może rozegrać swój ostatni mecz w dużym turnieju dla Argentyny podczas finału Copa America. Chociaż Messi pozostawił otwarte drzwi do gry na Mistrzostwach Świata w 2026 roku, ze względu na stan zdrowia i chęć dalszej gry, ten mecz może być jego ostatnim na dużym turnieju, jeżeli zmieni zdanie.

Dzisiejszy mecz będzie ostatnim meczem w argentyńskiej koszulce dla Angela Di Marii, króla strzelców najważniejszych meczów, który pomógł Messiemu zdjąć z pleców ciężar międzynarodowych turniejów podczas ostatniej serii mistrzostw klubu.

37-letni Messi pozostawił otwarte drzwi do gry na Mistrzostwach Świata w 2026 roku. Oto, co powiedział na początku tego roku na temat potencjalnego przejścia na emeryturę.

Dziwnie jest sobie wyobrazić, jak Messi robił te zdjęcia z młodym 17-letnim hiszpańskim piłkarzem Laminem Yamalem, gdy Yamal był małym dzieckiem. Oto historia wirusowych zdjęć Messiego i Yamala.

Gwiazda Interu Miami i najlepszy strzelec Urugwaju Luis Suarez strzelił gola w ostatnich chwilach doliczonego czasu gry, co doprowadziło jego zespół do remisu i serii rzutów karnych. Suarez strzelił także decydujący rzut karny, który pomógł Urugwajowi pokonać Kanadę 2:2 (4:3 w rzutach karnych) w meczu o trzecie miejsce Copa America.

Kanada zajęła czwarte miejsce na Copa America 2024, ale przed mistrzostwami świata w 2026 roku zaprezentowała się znakomicie.