Wygenerowano AIAntonio Milić nie będzie kontynuował kariery w Lechu Poznań. Mistrz Polski potwierdził odejście chorwackiego środkowego obrońcy, a według Piotra Koźmińskiego z Goal.pl zainteresowała się nim Wieczysta Kraków — choć najbardziej prawdopodobny wydaje się transfer poza Polskę.
Umowa Milicia z Lechem była ważna do 30 czerwca, a szefostwo klubu starało się ją przedłużyć. Medialny przekaz był jednak jasny — zawodnik nie przyjął żadnej z wystosowanych propozycji i czekał na intratną ofertę z zagranicy, najlepiej z Bliskiego Wschodu. Sytuacja wyjaśniła się w czwartek, gdy „Kolejorz” formalnie potwierdził rozstanie.
Wieczysta szuka stopera po stracie Pazdana
Kontynuowanie kariery poza Polską pozostaje najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, ale Wieczystej Kraków też zależy na sprawdzonym defensorze — po decyzji o zakończeniu współpracy z Michałem Pazdanem klub szuka ogranego na najwyższym szczeblu stopera. Na razie nie wiadomo, czy konkretna oferta została złożona, ani o jakich pieniądzach mogłaby być mowa, ale 32-latek podobno znajduje się na radarze beniaminka Ekstraklasy.
Wieczysta ma w tym wyścigu spore możliwości i śmiało może konkurować z zagranicznymi klubami — najważniejsze będzie jednak to, jakie dokładnie propozycje pojawią się na stole z innych, bardziej atrakcyjnych dla piłkarza kierunków. Milić przebywał w Lechu od 2021 roku, zdobywając z „Kolejorzem” trzy tytuły mistrza Polski i rozgrywając w jego barwach 179 meczów.

3 godzin temu














