W sobotę, 24 maja, w warszawskim parku Kępa Potocka odbyła się dziewiętnasta edycja Maratonu Sztafet. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal 4 tys. uczestników, którzy stworzyli 700 drużyn w aż 12 kategoriach. Wydarzenie zainaugurowało kampanię #PodajRuch, promującą integrację, aktywność fizyczną i edukację w środowisku pracy.
To nie tylko bieg, to wspólna przygoda
Maraton Sztafet to wyjątkowa formuła oparta na tradycyjnym japońskim ekidenie. Sześciu zawodników w drużynie wspólnie pokonuje maratoński dystans 42,195 km, dzieląc go na odcinki: 7,195 km, 10 km, 10 km oraz trzy razy po 5 km. Całość sumuje się do magicznych 42,195 km.
Tutaj liczy się nie tylko kondycja, ale przede wszystkim zgranie i kooperacja – bez tego nie ma szans na sukces.
W kategorii ogólnej zwyciężył zespół Giża Team z imponującym czasem 02:26:06 brutto. Tuż za nim uplasował się Dream Team Wokół Łysej Góry (2:30:44), a na trzecim miejscu podium stanęła drużyna NBR (2:37:25). Rekord frekwencji pobił Team OBI, który wystawił aż 28 drużyn! Pełne wyniki można znaleźć na stronie: live.sts-timing.pl
– Tegoroczna 19. edycja zainaugurowała kampanię pod hasłem #PodajRuch, które promuje ideę „work-sport-life-balance”, zwraca uwagę na istotę aktywności fizycznej jako elementu codziennego życia – także w pracy. Dopełnieniem tej inicjatywy jest specjalny program „Firma Sprzyjająca Bieganiu” skierowany do pracodawców, którzy wspierają pracowników w byciu aktywnymi – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.
Kluczowym elementem programu jest certyfikat dla organizacji, które aktywnie promują sport w miejscu pracy i tworzą warunki do zachowania zdrowego balansu między ruchem i pracą.
Więcej o programie Firma Przyjazna Bieganiu można przeczytać na tej stronie.
Rodzinne pikniki, pozytywna energia i szczytny cel
Klimat Maratonu Sztafet tworzą nie tylko zawodnicy, ale także kibice – rodziny, znajomi, współpracownicy. W sobotę na Kępie Potockiej nie zabrakło dobrej muzyki, wspólnego dopingu i aktywności dodatkowych. W specjalnym miasteczku można było odwiedzić stoiska organizacji pozarządowych: Fundacji DKMS, Fundacji Twarze Depresji, Fundacji Św. Mikołaj dla Seniora oraz Fundacji Mam Marzenie.
Źródło: Fundacja „,Maraton Warszawski”