ZA NAMI XXX OOM W PIŁCE RĘCZNEJ PLAŻOWEJ

3 miesięcy temu

W dniach 22-23 czerwca w Zamościu odbył się turniej finałowy XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce manualnej plażowej. Dzień wcześniej rozegrany został turniej eliminacyjny z którego awans do finałów wywalczyły następujące reprezentacje wojewódzkie: Łódzkie (K), Lubelskie (K), Wielkopolskie (M) oraz Małopolskie (M).

2. Małopolskie – awans do finałów

W piątek w godzinach wieczornych miało miejsce uroczyste otwarcie XXX OOM w piłce manualnej plażowej. Wydarzenie odbyło się w samym sercu Zamościa na Rynku Wielkim.

W sobotę rozegrane zostały gry grupowe, natomiast w niedzielę czekały nas emocje związane z fazą pucharową zawodów. Pierwszego dnia finałów, aż 11 spotkań kończyło się serią shoot-outów, gdzie w niedzielę były to cztery spotkania. W turnieju dziewcząt najlepsza okazała się drużyna województwa śląskiego, która pokonała w finale drużynę województwa mazowieckiego 2:0. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego, która w meczu o brąz pokonała reprezentację województwa dolnośląskiego, również 2:0.

W turnieju chłopców triumfowała drużyna województwa kujawsko-pomorskiego po pokonaniu w wielkim finale drużyny województwa mazowieckiego w stosunku 2:0. Podium uzupełniła reprezentacja województwa wielkopolskiego, która w spotkaniu o brązowe medale pokonała reprezentację województwa pomorskiego, także 2:0.

Poniżej znajdą Państwo klasyfikacje końcowe XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce manualnej plażowej, komunikaty z wynikami oraz kilka zdjęć ze spotkań rozgrywanych w sobotę i niedzielę. Pełną fotorelację znajdą Państwo TUTAJ. Autorem zdjęć jest p. Kazimierz Kożuch. Ogromne podziękowania i gratulacje kierujemy do organizatorów zawodów ! Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom zawodów eliminacyjnych oraz finałowych za sportową rywalizację.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce manualnej plażowej