Za nami druga runda serii Rotax Max Challenge Poland.

rallyandrace.pl 2 tygodni temu

Za nami kolejna runda Rotax Max Challenge Poland w Zielonej Górze. Na torze Wallrav Race Center wystartowało 59 zawodników, a w rywalizacji pojawiły się nowe kategorie.

Seria Rotax ma w tym roku ogromne problemy z frekwencją w Polsce. Na inaugurację wystartowało zaledwie 53 kierowców. W drugiej rundzie 59, ale na torze pojawiły się trzy klasy hobby, w których zobaczyliśmy 10 zawodników. Rotax Max Challenge Poland przeżywa wyraźny kryzys.

Najliczniejszą kategorią drugiego weekendu wyścigowego w Starym Kisielinie była Micro Max, w której wystartowało …15 kierowców. To cień frekwencji sprzed kilku sezonów, gdy na „gridzie” obserwowaliśmy choćby dwa razy więcej zawodników. Rywalizację wśród najmłodszych wygrał Jan Woźniak, który po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium. „Pudło” uzupełnili Ignacy Jaroszewicz (Supersonic) i Maksymilian Raczkowski (KRK). Zwycięzca ze Starego Kisielina prowadzi również w klasyfikacji generalnej.

W kategorii Mini Max obserwowaliśmy rywalizację zaledwie 6 zawodników. Najszybszy okazał się Słowak Martin Soltys (KRK), który wygrał wszystkie wyścigi z najlepszym czasem okrążenia. Zwycięzcy inauguracyjnej rundy zabrakło w rywalizacji, a kolejne miejsca zajęli Wojciech Kapusta (KRK) i Borys Maligranda (KRK). Identycznie wygląda również klasyfikacja generalna tej klasy. Prowadzi Martin Soltys.

Wśród juniorów najszybszym zawodnikiem okazał się Aleksander Mrozik (Jastrzębski), który zmienił team i wyraźnie przyśpieszył. Aleksander zdobył pole position i wygrał trzy z czterech wyścigów, w czwartym notując trzecie miejsce, co dało mu pewną wygraną w rundzie. Kolejne miejsca zajęli Franciszek Sulima (Bambini) i Michal Soltys (KRK).
W kategorii Junior Max rywalizowało w Starym Kisielinie 13 zawodników.
Liderem klasyfikacji generalnej tej klasy po dwóch rundach jest Franciszek Sulima.

W Senior Max wystartowało 12 zawodników, a rywalizacja stała na dobrym poziomie. Zwycięzcą pierwszego dnia okazał się Tomasz Ibsen (KRZ), ale drugiego dnia znakomicie zaprezentował się Alan Kluza (JR Racing) i to on został zwycięzcą całego weekendu. Trzecie miejsce w stawce seniorów zajęła maja Frost (Ernst Racing).
W klasyfikacji generalnej prowadzi Tomasz Ibsen.

Ewidentną porażką frekwencyjną w tym roku jest kategoria DD2 Max, w której w Starym Kisielinie sklasyfikowano tylko dwóch zawodników. To Aleksander Horodyński i Michał Bieńczyk (obaj Wyrzykowski). Więcej kierowców stanęło do walki w klasach hobby. W DD2 Open trzech, KZ Open pięciu, a w Senior Open dwóch.

Pełne wyniki rundy

Kolejne spotkanie z zawodnikami Rotax Max Challenge Poland odbędzie się pod koniec maja w Słomczynie.