Występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski

rakow.com 3 tygodni temu

Filip Karmelita, Kacper Nowakowski oraz wypożyczony do Wisły Puławy Łukasz Kabaj wystąpili w meczach młodzieżowych reprezentacji Polski.

Polska kadra do lat 17 była gospodarzem Turnieju o Puchar Syrenki, a Filip Karmelita wystąpił we wszystkich trzech meczach. W spotkaniu z Rumunią "Karmel" wyszedł w podstawowej jedenastce i został zmieniony w 63. minucie. W kolejnym meczu, przeciwko Czarnogórze, Filip Karmelita pojawił się na boisku w 78. minucie.

W obu przypadkach Polacy po remisie 2:2 okazali się lepsi w konkursie rzutów karnych. W ostatnim meczu turnieju, w którym rywalem dla reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Gęsiora była Norwegia, Filip Karmelita ponownie wszedł na boisko z ławki rezerwowych, tym razem w 61. minucie. Biało-Czerwoni ulegli Norwegom 0:1.

Reprezentacja Polski U-19 pod wodzą Wojciecha Kobeszki rywalizowała w turnieju towarzyskim w Słowenii. Polacy zmierzyli się z Kazachstanem, Słowenią i Francją, a Kacper Nowakowski i Łukasz Kabaj wystąpili w każdym meczu.

W pierwszym spotkaniu Biało-Czerwoni pokonali 2:0 Kazachstan. "Nowy" zagrał od pierwszej minuty i opuścił boisko na kwadrans przed końcem. Łukasz Kabaj pojawił się na murawie w 80. minucie. W meczu przeciwko gospodarzom turnieju Łukasz Kabaj wyszedł podstawowym składzie i zagrał 60 minut. Kacper Nowakowski wszedł na boisko na pół godziny przed końcem i w ostatniej minucie spotkania zdobył gola na 2:1, który dał zwycięstwo Polakom. W ostatnim, przegranym 1:2 meczu z Francją, Kacper Nowakowski rozegrał mecz w pełnym wymiarze czasowym. Łukasz Kabaj został wprowadzony na boisko w 83. minucie.