Wyniki NBA: Popis pierwszoroczniaka Lakers, 35 „oczka” Davisa, 33 punkty Strawthera

3 godzin temu

Siedmioma spotkaniami uraczyła nas NBA w przedostatnim dniu preseason. Kolejni nominalnie drugoplanowi zawodnicy zabłysły dziś na parkietach ligi, a jednym z nich był Dalton Knecht, który zanotował trafienie dające Lakers dogrywkę w starciu z Phoenix Suns. Wraz z Anthonym Davisem niecodzienny duet Jeziorowców zanotował dziś 70 punktów. W spotkaniu z Timberwolves 33 punkty zdobył dla Denver Nuggets Julian Strawther, a Kobe Bufkin z Atlanta Hawks uzbierał na koncie 31 „oczek”.

Indiana Pacers – Charlotte Hornets 121:116

Statystyki

• Pomimo przedłużenia spotkania o dogrywkę, żaden ze starterów obu drużyn nie pojawił się od połowy trzeciej kwarty na parkiecie. Pacers odrobili tej nocy 16-punktową stratę do rywali w drugiej połowie, a rywalizację przedłużyli tzw. rzutem na taśmę, w decydujących 23 sekundach czasu gry notując sześć punktów z rzędu. Dogrywka jednak nie szła już po myśli gości, którzy gwałtownie oddali inicjatywę rywalom.
  • 18 punktów zanotował Myles Turner, a 16 zapisane zostało na konto rezerwowego Enrique Freemana. Po stronie przeciwników 20 „oczek” przypadło Brandonowi Millerowi, który stał się autorem najbardziej efektownego zagrania tej nocy.

Nasty poster from Brandon Miller pic.twitter.com/NQZSocnQr5

— NBACentral (@TheDunkCentral) October 18, 2024

Dallas Mavericks – Milwaukee Bucks 109:84

Statystyki

• Czwarty mecz i pierwsze zwycięstwo Mavs w tegorocznym preseason. Do siódmej minuty drugiej odsłony drużyny toczyīł zażarty mecz punkt za punkt. Od tego momentu, jak za sprawą ruchu czarodziejskiej różdżki, widowisko przerodziło się w bardzo jednostronną rywalizację. Z sprawą serii 22-2 drużyna z Dallas zapewniła sobie bezpieczny margines błędu, który w końcówce spotkania nie okazał się być im choćby potrzebny.
  • Kyrie Irving zanotował tej nocy 14 „oczek”, a po 11 dodali Jaden Hardy, Klay Thompson i Daniel Gafford. Dla grających dziś bez między innymi Giannisa Antetokounmpo, Damiana Lillarda i Khrisa Middletona Bucks 12 punktów zdobył Gary Trent Jr.

Houston Rockets – San Antonio Spurs 129:107

Statystyki

• Trzecia porażka Spurs w tegorocznym preseason, pierwsza pod nieobecność Jeremiego Sochana. Polak dostał dziś wolne od Gregga Popovicha, podobnie jak Devin Vassell oraz Keldon Johnson. Poza grą okazali się dziś być również Chris Paul oraz Victor Wembanyama.
  • Rockets od połowy drugiej kwarty dyktowali w tym pojedynku warunki, przez większość meczu pozostając na przekraczającej 15 punktów przewadze. 30 „oczek” w 27 minut spędzonych na parkiecie padło łupem Jalena Greena, a 21 punktów i 10 zbiórek zapisał na swoim koncie Alperen Sengun.
  • Dla Spurs kolejny udany występ w preseason zanotował Stephon Castle – autor 16 punktów. Po 15 „oczek” zdobyli Malaki Branham oraz Sady Cissoco.

Oklahoma City Thunder – Atlanta Hawks 104:99

Statystyki

• Jedno z bardziej wyrównanych spotkań tej nocy. Wchodzący w czwartą odsłonę z niewielką stratą Thunder zdołali wygrać ten fragment gry 27-20 i zapisać na swoim koncie już czwarte zwycięstwo podczas przygotowań. W końcówce istotne dwa trafienia zanotował dla Hawks Kobe Bufkin, który w całym spotkaniu zapisał na swoim koncie aż 31 punktów, jednak nie wpłynęły ona na rozstrzygnięcie całego spotkania.
  • Dla zwycięzców 16 „oczek” rzucił Isaiah Joe, a po 15 punktów zanotowali Ousmane Dieng oraz Chet Holmgren.

Minnesota Timberwolves – Denver Nuggets 126:132

Statystyki

• Pomimo iż w hicie preseason nie wystąpił Anthony Edwards, to spotkanie mogło się podobać. Obie drużyny rzucały dziś na ponad 50-procentowej skuteczności z gry, a zmiennicy długo trzymali mecz w ryzach wyrównanej rywalizacji. W drugiej połowie czwartej kwarty Nuggets zbudowali sobie jednak 10-punktową zaliczkę, która wystarczyła im na dowiezienie wygranej do ostatniego gwizdka.
  • Bohaterem spotkania dla Denver był dziś Julian Strawther – autor 33 punktów. 25 „oczek” dodał Jamal Murray, a Nikola Jokić w 28 minut spędzonych na parkiecie zanotował zaledwie cztery punkty. Wolves przez dłuższy czas ciągnął Luka Garza, który zakończył zawody z dorobkiem 29 punktów oraz dziewięciu zbiórek.

Phoenix Suns – Los Angeles Lakers 122:128

Statystyki

• Wymęczone zwycięstwo Jeziorowców, którzy przez większość spotkania pełnili rolę goniących wynik. Z poważnych tarapatów, o ile można o takich mówić w meczu przedsezonowym, wyciągnął gości Dalton Knecht, który w ostatniej minucie podstawowego czasu gry trafił dwie trójki, w tym jedną na pięć sekund przez syreną. W ten sposób goście doprowadzili do dogrywki, w której najistotniejszych momentach główną postacią ponownie był Knecht.
  • Pierwszoroczniak w całym meczu zanotował 35 punktów, podobnie jak Anthony Davis, który do swojego dorobku dodał 10 zbiórek i cztery asysty. Po stronie Słońc z Arizony 22 punkty zdobył Devin Booker, a 19 wraz z ośmioma asystami i zbiórkami zapisał na swoim koncie Kevin Durant.