Wyniki NBA: Pacers lepsi od Knicks w Game 7. 26 punktów Haliburtona, pech Brunsona

1 miesiąc temu

Za nami pierwszy z hitów niedzielnej nocy Indiana Pacers pokonali w meczu numer siedem New York Knicks i awansowali do finałów konferencji wschodniej. Goście z Indianapolis za sprawą wyśmienitej skuteczności z gry kontrolowali losy spotkania już od pierwszej kwarty. Dodatkowo kontuzji dłoni doznał Jalen Brunson, który nie był w stanie pomóc swojej drużynie przez większość czwartej kwarty.

New York Knicks – Indiana Pacers 109:130

Statystyki

• Dotychczas w tej serii za każdym razem wygrywali gospodarze. Pacers chcieli niedzielnego wieczoru zmienić tę regułę. Na kilka godzin przed meczem klub poinformował, iż na parkiet wybiegną zmagający się z bólem mięśni brzucha, oraz OG Anunoby, który zagrał pomimo urazu ścięgna udowego. Jak się później okazało, zagrał zaledwie pięć minut przed tym, jak udał się do szatni z pogłębieniem urazu.
  • Na parkiecie wrzało już w premierowej kwarcie, gdy Donte DiVincenzo popchnął w przerwie pomiędzy posiadaniami Pascala Siakama. Sytuację gwałtownie zażegnał James Johnson, a Panowie otrzymali po przewinieniu technicznym. Po serii 8-0 Pacers za sprawą kolejnych trójek Tyrese Haliburtona wyszli na 15-punktowe prowadzenie. W całej pierwszej kwarcie rozgrywający gości zanotował 14 punktów na skuteczności 5-7 z gry, a drużyna z Indianapolis rzucała na 76% skuteczności z gry.
  • W drugiej kwarcie Pacers kontynuowali swoją dobrą dyspozycję, a jedyną pozytywną postacią w drużynie Knicks był Alec Burks. Obrońca zdobył w tym fragmencie meczu 14 punktów, trafiając pięć na sześć rzutów z gry. Pacers w pierwszej połowie trafili 29 na 38 rzutów z gry, co dawało zawrotną skuteczność 76%. Mimo posiadania na koncie o cztery trójki więcej i przewagę w zbiórkach oraz w asystach po pierwszych 24 minutach gry drużyna z Indianapolis prowadziła „zaledwie” 15 punktami.
  • Po przerwie Knicks zaczęli wracać do gry. Pacers pierwsze punkty zdobyli dopiero trzy minuty po powrocie do gry, a gospodarze zdążyli do tego momentu zmniejszyć straty do ośmiu „oczek”. Za sprawą skuteczności drugiej piątki dowodzonej przez T.J. McConnella goście powrócili jednak do 19 punktów przewagi.
  • Czwarta kwarta rozpoczęła się wymianą ciosów z obu stron. Jakby drużyna z Nowego Jorku miała niewystarczająco pecha w tych play-offach kilka minut po rozpoczęciu rywalizacji urazu dłoni doznał Jalen Brunson, który nie powrócił już na parkiet (video poniżej). Na 6:30 do końca Knicks po kolejnych punktach Aleca Burksa, za sprawą serii 7-0 zbliżyli się do przeciwników na 13 punktów. Pacers zwolnili jednak tempo spotkania i skontrolowali wynik. Na trzy minuty przed syreną szósty faul popełnił Josh Hart, który pożegnany został przez publiczność zgromadzoną w Madison Square Garden owacjami na stojąco.
  • 26 punktów na skuteczności 10-17 z gry zdobył Tyrese Haliburton. Po 20 „oczek” zanotowali Pascal Siakam i Andrew Nembhard, a 19 dodał Aaron Nesmith. Ważne 12 punktów i siedem asyst z ławki dodał również T.J. McConnell. Po stronie Knicks jeden z lepszych meczów w karierze rozegrał Alec Burks, którzy zakończył zawody z 26 punktami w 27 minut spędzonych na boisku. 39 punktów zdobył Donte DiVincenzo, a Jalen Brunson zanotował 18 punktów (6-17 z gry) i dziewięć asyst.
  • Mecz numer jeden rywalizacji w finałach konferencji odbędzie się w Bostonie w nocy z wtorku na środę.

Oh merde, Brunson s’est fait une fracture à la main là-dessus ? pic.twitter.com/X4EUrRPTwa