Wyniki NBA: Nuggets znów lepsi w Miami. Heat potrzebują cudu

10 miesięcy temu

Aaron Gordon rzucił 27 punktów, a Denver Nuggets dzieli już tylko jedna wygrana od pierwszego mistrzostwa NBA w historii klubu. Miami Heat z kolei przegrywają już 1:3 w trzeciej kolejnej serii finałowej – poprzednio taki sam rezultat po czterech spotkaniach osiągnęli w 2014 i 2020 r. Tylko jeden zespół w historii finałów NBA był w stanie je wygrać, przegrywając 1:3 – dokonali tego koszykarze Cleveland Cavaliers w 2016 r. w serii z Golden State Warriors.

Miami Heat – Denver Nuggets 95:108 (1:3 w serii)

Statystyki na PROBASKET

• Aaron Gordon rzucił 27 punktów, Nikola Jokić dołożył 23, a Nuggets potrzebują już tylko jednej wygranej do świętowania pierwszego mistrzostwa w historii klubu. Drużyna z Kolorado nigdy wcześniej nie była tak blisko wygrania tytułu. Wchodzący z ławki Bruce Brown dołożył 21 oczek. Nuggets wygrali dwa mecze w Miami, by przejąć pełną kontrolę nad serią. Do wygrania tytułu wystarczy im wygranie jednego z trzech kolejnych spotkań, z czego dwa zostaną rozegrane w Denver.
  • Dla Heat 25 punktów zanotował Jimmy Butler, ale dla jego klubu to trzeci kolejny raz, gdy przegrywa w finałowej serii 1:3 – poprzednie dwa razy miały miejsce w 2014 i 2020 r. Za każdym razem Heat kończyli te serie jako przegrani. Jedyną drużyną, która była w stanie odwrócić losy rywalizacji i wrócić z 1:3 w finałowej serii byli koszykarze Cleveland Cavaliers, dokonując tego w 2016 r. w starciu z Golden State Warriors.
  • Obie ekipy rozpoczęły mecz dość wolno, a po pierwszej kwarcie na tablicy z wynikami widniał rezultat 20:21, co było najniższym łącznym wynikiem w pierwszej kwarcie meczu finałów od spotkania nr 4 pomiędzy Toronto Raptors i Golden State Warriors w 2019 r. – wówczas obie ekipy zdobyły 40 oczek.