Wyniki NBA: Lakers pokonują Warriors, Sochan w wyjściowej piątce

1 rok temu

Sezon zasadniczy zbliża się wielkimi krokami, ale na ten moment zespoły NBA wciąż szukają optymalnych ustawień i rozwiązań podczas meczów przedsezonowych. Minionej nocy na nieco inne ustawienie zdecydował się Gregg Popovich, który od pierwszych minut postawił na Jeremy’ego Sochana w wyjściowej piątce. Los Angeles Lakers grali z kolei bez LeBrona Jamesa i Russella Westbrooka, ale zdołali pokonać Golden State Warriors. Zwycięstwo odnieśli też Chicago Bulls, którzy po świetnej czwartej kwarcie ograli Toronto Raptors. Oprócz tego na parkiety wybiegło jeszcze sześć zespołów.

Toronto Raptors – Chicago Bulls 98:115

Statystyki

• Po dwóch z rzędu zwycięstwach Toronto Raptors doznają już drugiej porażki w meczach przedsezonowych. Początek spotkania wskazywał, iż podopieczni Nicka Nurse’a mogą zachować dodatni bilans (38:27). Gra Kanadyjczyków posypała się jednak w czwartej kwarcie, którą przegrali aż 18:38.
  • Po stronie Chicago Bulls dobry występ zaliczył DeMar DeRozan, autor 21 punktów, 8 zbiórek, 8 asyst i 3 przechwytów. Wchodzący z ławki rezerwowych Javonte Green dorzucił 17 „oczek”. Swojego rytmu nie mógł odnaleźć z kolei Zach LaVine, który w 24 minuty skompletował tylko 9 punktów (3/9 z gry) i jako jedyny zawodnik wyjściowej piątki miał ujemny wskaźnik +/- (-10).
  • W Raptors najlepiej zaprezentowali się Pascal Siakam (18 punktów, 9 zbiórek) i Gary Trent Jr. (17 pkt). Fred FanVleet dołożył 14 punktów, ale trafił jedynie 4 z 14 rzutów z gry, w tym 3 z 12 za trzy.

San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans 97:111

Statystyki

• Trzeci mecz i trzecia porażka San Antonio Spurs w meczach przedsezonowych. Podopieczni Gregga Popovicha musieli uznać wyższość New Orleans Pelicans, którzy tej nocy grali bez CJ’a McColluma i Brandona Ingrama, za to z Zionem Williamsonem (8 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst) i świetnie dysponowanym Treyem Murphym III (27 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty; 7/10 za trzy). Ostatni z wymienonych był dziś kluczem do zwycięstwa NOP.
  • Warto zaznaczyć, iż Jeremy Sochan po raz pierwszy pojawił się w wyjściowej piątce Spurs, a na parkiecie spędził ostatecznie 18 minut. Pod względem ofensywy to nie była jednak udana noc dla reprezentanta Polski, który nie zdobył ani jednego punktu i był 0/4 z gry (0/3 zza łuku). Większość zawodników Ostróg miała problemy z odnalezieniem optymalnego rytmu i skuteczności (Keita Bates-Diop 1/8; Zach Collins 3/9; Isaiah Roby 2/6).
  • Spurs czekają jeszcze dwa mecze przygotowawcze. W nocy z najbliższego wtorku na środę zmierzą się z Utah Jazz, a dwa dni później ich rywalem będą Oklahoma City Thunder.

Oklahoma City Thunder – Maccabi Raanana 144:97

Statystyki

• Kolejny mecz Maccabi Raanana z Izraela za wielką wodą i kolejne przekonujące zwycięstwo przedstawiciela NBA. Oklahoma City Thunder nie pozostawili wątpliwości co do tego, która z ekip dysponuje większym talentem. Pierwsza kwarta zakończyła się stosunkowo wyrównanym wynikiem (33:29), ale w dwóch kolejnych OKC całkowicie zdominowali rywala.
  • Sztab szkoleniowy Grzmotów jest z pewnością zadowolony z występu kilku swoich młodszych zawodników. Luguentz Dort w 18 minut skompletował 23 punkty, Aleksiej Pokusevski odnotował double-double w postaci 15 punktów i 10 asyst, z kolei 19-letni Ousmane Dieng zdobył 18 „oczek”.
  • Na wyróżnienie zapracowało też trzech kolejnych graczy, którzy tak jak Pokusevski odnotowali double-double: Eugene Omoruyi (25 punktów, 12 zbiórek), Jaylin Williams (14 punktów, 11 zbiórek), Jalen Williams (15 punktów, 13 asyst).
  • Po stronie gości dwoił się i troił Jason Siggers, autor aż 40 punktów (5/9 za trzy). Jego partnerzy nie byli jednak równie skuteczni i efektywni.

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers 121:124

Statystyki

• Los Angeles Lakers musieli radzić sobie bez kilku kluczowych postaci, w tym m.in. LeBrona Jamesa czy Russella Westbrooka. Po stronie Golden State Warriors zabrakło z kolei Klaya Thompsona czy znajdującego się tymczasowo poza zespołem Draymonda Greena.
  • Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach. Wojownicy zmniejszyli stratę do Lakers do trzech „oczek”, ale proste błędy sprawiły, iż byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
  • Niekwestionowanym liderem Jeziorowców (w momencie przebywania na parkiecie – 21 minut) był Anthony Davis, który zdobył tej nocy 28 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty. Zabłysnął wchodzący z ławki Matt Ryan, autor 20 „oczek”. Świetnie wypadł też Kendrick Nunn, który zakończył mecz z dorobkiem 21 punktów, 7 asyst i 4 zbiórek.
  • Po stronie Warriors prym wiódł duet Stephen Curry (24 punkty, 4 asysty) – Jordan Poole (25 punktów, 6 asyst). Jedna z akcji drugiego z wymienionych była ozdobą tego pojedynku. Andrew Wiggins dorzucił 15 punktów, a Jonathan Kuminga do 13 „oczek” dołożył jeszcze 8 zbiórek.
  • Dla Los Angeles Lakers jest to dopiero pierwsze zwycięstwo w meczach przedsezonowych po trzech kolejnych porażkach. Jeziorowców czeka jeszcze jedno starcie – ponownie z Minnesota Timberwolves.

goodness, Jordan Poole.

too smooth on NBA TV. pic.twitter.com/WyzhIk8kvk

— NBA (@NBA) October 10, 2022

Sacramento Kings – Portland Trail Blazers 126:94

Statystyki

• Sacramento Kings zdominowali swojego przeciwnika, zwyciężając każdą z kwart tego pojedynku. Kiepksą noc ma za sobą Damian Lillard, który zdobył jedynie 8 punktów, trafił 2 z 10 rzutów z gry, a jego wskaźnik +/- pozostawia wiele do życzenia (-23). Lepiej wypadli Jerami Grant (17 pkt), Anfernee Simons (16 pkt) czy Jusuf Nurkic, który otarł się o double-double (14 punktów, 9 zbiórek).
  • Po stronie Kings aż ośmiu zawodników zdobyło co najmniej 10 punktów. Świetnie wypadł 4. wybór tegorocznego draftu – Keegan Murray, który trafił 5 z 6 rzutów za trzy. Terence Davis dołożył 14 punktów w 11 minut.